Spor
  • 22.11.2022 11:34

Patrick Van Aanholt sözleşmenin feshi karşılığında olmayan bonusları da istedi

Sözleşmesi 31 Mayıs 2024’te bitecek olan Hollandalı futbolcu Patrick Van Aanholt Galatasaray 'da gözden çıkarıldı. Hollandalı futbolcunun ayrılık için istekleri Galatasaray kulübünü şaşırttı.

Galatasaray'da Okan Buruk'un son dönemde süre vermediği ve gözden çıkarılan Hollandalı futbolcu Patrick Van Aanholt'un istekleri kulübünü şaşırttı. 31 Mayıs 2024’e kadar sözleşmesi olan Aanholt'un ayrılığı sarı-kırmızılı takıma pahalıya mal olacak gibi görünüyor.

AANHOLT BONUSLARINI BİLE İSTEDİ

Milliyet'in haberine göre; Galatasaray’da Patrick Van Aanholt çıkmazı... Sarı-kırmızılı teknik heyet tarafından gözden çıkarılan Hollandalı futbolcu, 31 Mayıs 2024’te sona erecek sözleşmesindeki tüm bedelin ödenmesini talep etti. Bununla da kalmayan Aanholt, bu süre içerisindeki bonusları da istedi.

1.5 SENELİK SÖZLEŞMESİ KALDI

Kalan 1.5 sene için net 2 milyon 850 bin euro talebinde bulunan 32 yaşındaki futbolcu, bu süre içerisinde kazanılacak bonusların da elde edilmiş gibi kendisine verilmesi talebinde bulundu. Bu süreçte sözleşmesinde toplamda 1 milyon 50 bin euro bonus maddesi bulunan Aanholt’un, bu rakamın önemli bir bölümünü istediği öğrenildi. Bunun da yaklaşık 750 bin euro olduğu ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER