Gündem
  • 27.8.2023 17:05

Pervin Buldan'dan Öcalan için özgürlük çağrısı yaptı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun masaya gizli ortak olarak aldığı Pervin Buldan, Öcalan'a özgürlük istedi… CHP'nin ortakılğından cüret bulan Buldan, teröristbaşına Sayın Öcalan diye hitap etti.
Kandil, seçim hezimetinin ardından HDP'nin Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'a kızağı çekti. Bugün yapılan kongrede son kez konuşan Buldan, terör örgütü elebaşı Öcalan için bir kez daha özgürlük çağrısı yaptı.

Bunun üzerine ilk olarak İyi Parti ve CHP, ardından da Kandil'in siyasi uzantısı HDP kurultay sürecine girdi.

Kandil'den Buldan ve Sancar kararı

Terör örgütünün elebaşları, seçim hezimetinin faturasını HDP'nin Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'a kesti.

Böylelikle Buldan ve Sancar, kurultayda eş başkan adayı olmayacaklarını açıkladı.

Kararın ardından bugün Başkent Ankara'da partinin 4. Olağanüstü Kongresi düzenlendi.

"Biz tecriti mücadelemizle mutlaka yıkacağız"

Kongrede son kez konuşma yapan Buldan, bir kez daha terörist başı Abdullah Öcalan için özgürlük çağrısında bulundu.

Buldan şu ifadeleri kullandı:

Sevgili arkadaşlarım, mutlak tecrit karşısında kararlı bir şekilde mücadelemizi yürüteceğimizin sözünü bir kez daha bu kürsüden vermek istiyorum. İmralı’da sayın Öcalan’a tecrit uygulayan devlet şunu iyi bilsin ki çözümün ve barışın yolunu asla tıkayamazsınız. Biz tecriti mücadelemizle mutlaka yıkacağımızın sözünü bir kez daha halklarımıza vermek istiyoruz. Çünkü burada en büyük kanalın barışta ısrar eden halkımız olduğunu biliyoruz. Barışta ısrar eden kalka karşı tecrit uygulamayı asla kabul etmiyoruz.

Güncellenme Tarihi : 27.8.2023 20:03

İLGİLİ HABERLER