Gündem
  • 25.5.2023 13:12

PKK paçavrasında manşet: Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz

PKK'nın Avrupa'da yayın yapan sözde Yeni Özgür Politika gazetesi CHP Genel Başkanı ve 8’li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklamalarını manşetten duyurdu. Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı ikinci turunda da Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini deklare ettiğini belirten gazete “Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz” manşetiyle çıktı.

PKK ve Kandil tarafından açıkça desteklenen 8'li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bir açık destek de PKK/KCK'nın Avrupa'da yayın yapan sözde Yeni Özgür Politika gazetesinden geldi

."KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLEYECEĞİZ"

Sözde gazetenin manşet haberi "Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz" başlığıyla çıkarken haberde, Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı'nın ikinci turda da Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini deklare ettiğini belirtti. "Ankara'nın demokratikleşmesinin ön koşulunun Amed'in özgürleşmesinden geçmektedir" gibi skandal ifadelerin aldığı haberin detayında "Siyasal sürecin normalleşmesi için Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğimizi deklare ediyoruz" denildi.

Güncellenme Tarihi : 25.5.2023 13:15

İLGİLİ HABERLER