Gündem
  • 28.4.2023 23:00

PKK yandaşları birbirine girdi.. Kürt faşisti

Terör sevici ittifak da birbirine girdi! TİP'li Ahmet Şık'tan HDP'ye: Kürt faşisti ile uğraşamam..

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak ortağı Türkiye İşçi Partisi arasındaki gerilim başka bir boyut kazandı. HDP'den ayrılarak TİP'e geçen milletvekili Ahmet Şık, HDP'ye zehir zemberek sözlerle yüklendi. Ahmet Şık sokakta sohbet ettiği bir vatandaşa "Selahattin’i çıkar HDP’den ortada HDP kalmaz. Ben Kürt faşisti ile uğraşamam." dedi.

7'li koalisyonda krizler bitmek bilmezken bu kez terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak ortağı Türkiye İşçi Partisi arasında kriz patlak verdi.

TERÖR UZANTISI HDP İLE TİP BİRBİRİNE GİRDİ

Milletvekili seçimlerine ortak liste girmedikleri için birbirlerini eleştiren ve sert ifadeler kullanan HDP ve TİP kanadındaki gerginlik sık sık gündeme geliyordu. Son olarak daha önce HDP listelerinden milletvekili seçilen fakat sonrasında TİP'e geçen Ahmet Şık zehir zemberek ifadeler kullanarak ittifak ortağını hedef aldı.

"SELAHATTİN'İ ÇIKAR HDP KALMAZ"

Terör sevici ittifakı iyice karıştıran sözler söyleyen TİP'li Ahmet Şık, bir vatandaşla gerçekleştirdiği sohbet sırasında "Bak Selahattin bugün canımıza okumuş güya aynı ittifaktayız." dedi. Ahmet Şık sözlerine "Selahattin'i çıkar HDP'den, ortada HDP kalmıyor." diye devam etti.

"KÜRT FAŞİSTİ İLE UĞRAŞAMAM"

HDP'ye yüklenirken gerginliği yüzüne de yansıyan Ahmet Şık ayrıca "Kürt faşisti ile uğraşamam bu kadar." ifadelerini de kullandı.

Ahmet Şık'ın bu açıklamalarının ardından HDP'liler ile TİP'liler birbirlerine sosyal medyada karşılıklı hakaretler yağdırdı.

 

 

Güncellenme Tarihi : 28.4.2023 23:40

İLGİLİ HABERLER