Gündem
  • 28.4.2006 09:23

PKK'YA 8 NOKTADA SICAK TAKİP VE GECE HAREKATI

       Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı seçme birliklerin, Kuzey Irak içlerinde PKK'lı teröristlere karşı operasyonlarının devam ettiği öne sürüldü. Bordo Bereliler'in sınırdan 15 kilometre içerideki Amediye kasabası dahil yaklaşık sekiz köy ve kasabada karşı sıcak takip yaptığı kamuoyuna yansıyan haberler arasında yer aldı.
     
      GECE HAREKATI

      Şırnak'ın Silopi ilçesinin sınırında yer alan Kuzey Irak'ın Zaho kenti yakınlarındaki PKK noktaları önceki gece obüs toplarıyla vuruldu. Zaho yakınlarındaki Haftanin bölgesi içinde yer alan Geliye Pısaxa, Pirbela, Şeşdara, Şeranış ve Elanış noktalarının gece geç saatlerde iki saat süreyle bombalandığı öğrenildi.
     
     
     VUR KAÇ OPERASYONLARI

      Bugün gazetesinde Lale Sarıibrahimoğlu imzasıyla dün yayımlanan habere göre, Türkiye'nin Irak Özel Temsilcisi Oğuz Çelikkol'la görüşen Irak'ın Türkiye Büyükelçisi Sabah Omran, Türk askerlerinin PKK teröristlerini etkisiz kılmak için "vur kaç" operasyonları düzenlediğini öne sürdü.
      Haberde, köy ve kasaba adlarını da veren Omran'ın, Türk askerlerinin sınırdan yaklaşık 15 kilometre içerideki Amediye'nin yanı sıra Barmeni, Batofa, Krebia, Baroukhy, Kery, Mansur ve Siriya yerleşim birimlerine düzenlediği operasyonları sonlandırmasını istediği kaydedildi.
      Ünlü savunma dergisi Jane's Defence Weekly'nin Ankara temsilcisi de olan Sarıibrahimoğlu haberinde, "İran ordusu sınırındaki PKK kamplarını son bir hafta içinde üçüncü kez bombaladı. Hac Umran bölgesinin iki yakasını uzun menzilli havan ve Katyuşa füzeleri ile vuran askeri güçlerin, örgüt kamplarına yönelik bombalamayı sürdürdüğü belirtiliyor" ifadelerine yer verdi.
Güncellenme Tarihi : 25.3.2016 06:37

İLGİLİ HABERLER