Gündem
  • 11.12.2023 20:00

PKK'ya büyük darbe.. Elebaşlarının saklandığı 13 hedef yerle bir oldu

Irak'ın kuzeyine yeni hava harekatı: 13 hedef imha edildi
Son dakika haberi: Türkiye, terör örgütü PKK'ya darbe indirmeye devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, Gara, Metina, Hakurk ve Kandil bölgelerinde bulunan hedeflere hava harekatı icra edildiğini duyurdu. MSB, 13 hedefin imha edildiğini kaydetti.

Irak'ın kuzeyine yeni hava harekatı gerçekleştirildi. 13 hedef imha edildi. İcra edilen harekatlarda yerli ve milli mühimmatlar kullanıldı ve çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

MSB'nin "Terör örgütü PKK'ya ait 13 hedef daha güçlü şekilde vurularak imha edildi!" notuyla paylaştığı açıklama şu şekilde:

13 HEDEF İMHA EDİLDİ! SORUMLU DÜZEYDE TERÖRİSTLER DE VAR...

PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak'ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın kuzeyindeki Gara, Metina, Hakurk ve Kandil bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 11 Aralık 2023 saat 17.00'da hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan 13 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekâtlar sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Güncellenme Tarihi : 11.12.2023 19:26

İLGİLİ HABERLER