Asayiş
  • 22.1.2015 17:15

Polis her yerde onu arıyor

EŞİYLE ilişkisi olduğu iddiasıyla geçen pazartesi günü Bursa'da Serkan T.'yı bıçakla yaradıktan sonra geldiği Eskişehir'de, kendisinden boşanmak isteyen eşi Çiğdem Çeledir'i tabancayla öldürüp, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik ile kayınvaldesi Aynur Çelik'i yaralayıp kaçan; aynı gece Birol İnce'yi de öldüren Soytürk Çeledir'i yakalamak için Eskişehir ve Bursa polisi alarma geçti.

Otomobil alım satımı yapan 33 yaşındaki Soytürk Çeledir, bir süre önce Eskişehir'de işlettiği kahvede çalıştıktan sonra Bursa'daki ailesinin yanına dönen 19 yaşındaki Serkan T.'yi eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla kaçırıp Eskişehir'e getirmek istedi. Geçen 19 Ocak'ta yanında bulunan uzaktan akrabası olan 24 yaşındaki Birol İnce ile birlikte Serkan T.'nin koluna plastik kelepçe takıp otomobile bindiren Soytürk Çeledir, araç içerisinde Serkan T.'yi 4 yerinden bıçakladı. Serkan T. seyir halindeki otomobilden kendini aşağı attı. Çeledir ile Birol İnce ise yollarına devam etti. Serkan T. Bursa'da hastaneye kaldırıldı.

KAYINBİRADERİN DURUMU AĞIR

Aynı gün Eskişehir'e gelen Soytürk Çeledir, Birol İnce'yi Çamlıca Mahallesi'ndeki evine bıraktı. Çeledir daha sonra kendisinden boşanmak isteyen ve bir süredir de ayrı yaşadıkları 8 yıllık eşi 29 yaşındaki Çiğdem Çeledir'in annesiyle birlikte kaldıkları Yenikent Mahallesi'ndeki eve gitti. Kapıyı çalıp içeriye giren Soytürk Çeledir ile eşi Çiğdem Çeledir arasında boşanma konusunda tartışma çıktı. Soytürk Çeledir tabancayla ateş ederek eşi Çiğdem Çeledir'i, kayınbiraderi 18 yaşındaki Muhammet Murat Çelik ve kayınvalidesi 47 yaşındaki Aynur Çelik'i yaralayıp kaçtı.

Yaralılardan 4 çocuk annesi Çiğdem Çeledir kaldırıldığı Eskişehir Devlet Hastanesi'nde kurtarılamadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'ne kaldırılan Aynur Çelik ile oğlu Muhammet Murat Çelik tedavi altına alındı. Muhammet Murat Çelik'in durumunun ağır olduğu, yaşam destek cihazına bağlandığı belirtildi. Anne Aynur Çelik'in ise durumunun iyi olması nedeniyle yoğun bakım servisinden çıkarılıp beyin cerrahisi servisine alındı.

BİROL İNCE'Yİ DE ÖLDÜRDÜ

Zanlı Soytürk Çeledir'in eşini öldürüp, kayınvaldesi ve kayınbiraderini yaraladıktan sonra uzaktan akrabası Birol İnce'yi Çamlıca Mahallesi'ndeki evinden tekrar alarak, otomobille eskiden köy olan Turgutlar Mahallesi girişindeki mezarlık yanına götürdü.

İddialara göre Soytürk Çeledir, eşiyle ilişkisi olduğunu öne sürdüğü Birol İnce'ye tabancayla ateş etti. Kurşunlardan ikisi kafasına biri de boynuna isabet eden İnce öldü.

HASTANEDE 24 SAAT NÖBET TUTULUYOR

Bir kaç kez otomobil değiştiren Soytürk Çeledir'in yakalanması için Bursa ve Eskişehir'de polisler alarm geçti. Bursa polisi yaralı kurtulan Serkan T.'yi koruma altına alırken, Eskişehir'de de polisler anne Aynur Çelik ve oğlu Muhammet Murat Çelik'in tedavi gördüğü ESOGÜ Hastanesi'nde 24 saat nöbet tutuyor.

4 EKİP ARIYOR

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, silahlı olan zanlının yakalanması için 4 ayrı özel ekip oluşturdu, 50'ye yakın adres kontrol edildi, 4 evde ise arama yapıldı. Bugün öğle saatlerinde Ömerağa Mahallesi'nde zanlının görüldüğü ihbarı üzerine bölgedeki ekip sayısını artırdı, semt pazarında, cadde ve sokaklarda zanlı arandı ancak bulunamadı.
Eyüp KELEBEK/ESKİŞEHİR, (DHA)

İLGİLİ HABERLER