Asayiş
  • 27.1.2023 21:41

Polis memuru iki ağabeyini annesini ve yengesini öldürdü

Polis memuru annesi, ağabeyi ve yengesini öldürdü

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde annesi, ağabeyleri ve yengesini öldüren polis memuru Adem Ergüner’in (30), bir süre önce kendi otomobilini satarak, müteahhitlik yapan ağabeyi Mehmet Ergüner’den (39) bir daire satın almak üzere anlaştığı, ancak ikilinin arasında daire fiyatı ile ilgili anlaşmazlık yaşandığı belirlendi.

Cinayet anı güvenlik kameralarına yansıdı

6 yıllık polis memuru olan Adem Ergüner’in görev yaptığı Bingöl’den yıllık izine ayrılarak önce eski görev yeri olan Eskişehir’e gittiği, burada eşini ve çocuğunu bir AVM’ye bıraktıktan sonra Orhangazi’ye geçerek, buluşmak üzere ağabeyi Mehmet’i de telefonla aradığı ortaya çıktı.

Mehmet Ergüner, annesi Bedriye, ağabeyi Remzi ve yengesi Fatma Ergüner ile birlikte İznik Gölü çevresindeki piknik alanına gelip otomobilden indiğinde, olay yerinde bekleyen Adem Ergüner, beylik tabancasıyla ailesine kurşun yağdırdı. Anne Bedriye ile oğlu Remzi ve gelini Fatma Ergüner olay yerinde, ağır yaralanan Mehmet Ergüner ise kaldırıldığı Orhangazi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Ağabeyi Mehmet Ergüner

Katliam sonrası otomobiliyle bölgeden uzaklaşan Adem Ergüner’in, teslim olduğu Orhangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri sürerken, 4 kişinin cansız bedenleri Orhangazi Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Cenazeler savcının incelemesinin ardından, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürülecek. (DHA)

Cinayetin sebebi müteahhit abisine verdiği paraymış
Polis memuru Adem Ergüner, geçen sene müteahhit olan ağabeyine kendisine daire yapması için otomobilini satıp 175 bin lira verdi. Müteahhit ağabey daireyi maliyet artışı sebebiyle yapamadı. Polis memuru, ağabeyinden arabanın güncel değeri kadar para istedi. Ölen müteahhit ağabeyi sana 100 bin lira daha fazla, yani toplamda 275 bin lira verebilirim, dedi. Bugünün şartlarında sattığı aracının 600 bin lira olduğunu, bu parayı istediğini ifade eden polis memuru, aralarındaki alacak verecek anlaşmazlığı sebebiyle dehşet saçtı. 2 çocuğunu eşiyle Eskişehir'e bırakıp aile fertleriyle görüşmeye gelen polis memuru, toplamda 4 kişiyi öldürdü. Mehmet ve Remzi Ergüner'in 2 çocuğunun olduğu öğrenildi.

Cinayet anı güvenlik kameralarına yansıdı
Öte yandan, zanlı Adem Ergüner'in olaydan yaklaşık 20 dakika önce geldiği, etrafta keşif yaptığı, ardından otomobilden indiği, annesi, abileri ve yengesinin bulunduğu cipe karşıdan gelirken ateş etmeye başladığı, ardından da geldiği otomobile binerek olay yerinden hızla uzaklaştığı görülüyor.

 

Güncellenme Tarihi : 27.1.2023 22:03

İLGİLİ HABERLER