Dünya
  • 8.3.2020 12:57

Prens Salman 20 Suudi prensi buhar etti

Suudi Arabistan'da 20 prens birdin bire ortadan kayboldu.. Prenslerin akibeti araştırılırken tamanının Veliaht Prens Salman'ın emri ile tutuklandığı ortaya çıktı

Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın emriyle en az 20 prensin daha tutuklanarak hapsedildiği iddia edildi. Middle East Eye haber platformunun son dakika iddiasına göre Prens Ahmet olarak bilinen, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in kardeşi Ahmed bin Abdulaziz'in tutuklanmasının ardından kraliyet ailesinden en az 20 kişinin daha veliaht prens Muhammed bin Salman'a ''darbe girişiminde'' bulunduğu iddiaları üzerine tutuklandığı öne sürüldü.

ddia edilen son dakika bilgilerine göre Suudi Arabistan'da tutuklananlar arasında Prens Ahmed'in oğlu Prens Nayef bin Ahmed bin Abdulaziz, eski veliaht prens Muhammed bin Nayef ve onun üvey kardeşi Nawaf'ın da olduğu belirtildi.

ALTINDA VELİAHT PRENS VE KRAL SELMAN'IN İMZASI VAR İDDİASI

Arabistan'ı karıştıran haberde, Veliaht Prens Muhammed'in tutuklattırdığı diğer prensleri kendisine darbe girişiminde bulunmak için aralarında Amerikalıların da olduğu yabancı güçlerle görüşmekle suçladığı ileri sürüldü. Tutuklama emrinin altında Kral Selman'ın da imzasının olduğu öne sürüldü.

Eski Veliaht Prens Nayef'in ise çevresine kraliyet ödeneklerinin kesilmesinden yakındığı belirtilen haberde, tutuklamaların ardından Veliaht Prens Muhammed'in kraliyet ailesindeki diğer prenslerden Twitter'dan kendisine sadakatleri konusunda paylaşımda bulunmalarını istediği ve üç prensin sosyal medyada bu emri yerine getirdiği iddia edildi.

 

 

İLGİLİ HABERLER