Dünya
  • 19.9.2023 20:35

Putin Paşinyan'ı tamamen sildi.. Telefonlarına çıkmadı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rusya Devlet Başkan Vladimir Putin'i kızdıracak bir adım attı. Uluslarası Ceza Mahkemesi'nin temelini oluşturacak Roma Tüzüğü parlamentoda onaylacak. Bu durum Putin'in Ermenistan'da tutuklanabileceği anlamına geliyor.
Paşinyan arkasından da bir açıklama yaparak Stratejik ortak olarak Rusya'yı seçmelerini büyük bir hata olarak niteleyen bir açıklama yaptı.
Bu açıklamalarından sonra Rusya Paşinyan'ı defterden sildi.
Ermenistan Rusya arasında ipler gerilmişken Azerbaycan'ın askeri harekatı başladı.
Tutuşan Paşinyan Putin'e telefon üstüne telefon açtı ama yüz bulamadı…
Telefonlar rahatsızlık verince Kremlin açıklama yapmak sorunda kaldı.

VLADEMİR PUTİN VE PAŞİNYAN ARASINDA BİR TEMAS YOK

Kremlin, geçen hafta Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Rusya Devlet Başkanı'na, Erivan'ın bölgedeki duruma ilişkin tutumunu sunduğu bir mektup gönderdiğini doğruladı. Interfax'ın haberine göre, bundan sonra Vladimir Putin ile Nikol Paşinyan arasında başka bir temas olmadı.

Putin'in basın sözcüsü Dmitry Peskov, "Başkan Putin, Vladivostok'ta, Ermeni tarafının olup bitenlere ilişkin bakış açısının belirtildiği ayrıntılı bir mektubun bulunduğunu bizzat söyledi." dedi.

Ona göre, "O dönemde Karabağ'a insani yardım akışını yeniden başlatmak için çalışıyorduk ve bizi memnun eden bir şekilde, dün itibariyle çabalar başarı ile taçlandırıldı. İlk parti (insani yardım) iki yönde gitti, Ağdam ve Laçin yolları boyunca."

Peskov, "Ancak ne yazık ki bu bizi askeri operasyonların yeniden başlamasından kurtarmadı." diye vurguladı.


 

Güncellenme Tarihi : 19.9.2023 20:41

İLGİLİ HABERLER