Gündem
  • 30.10.2023 20:20

Putin'den Türkiye'ye kıyak.. İşlerini hızlı yapın

Rusya'dan 'dost' ülkelere yatırım kolaylığı: Listede Türkiye de var
Rusya Başbakanı Mişustin, Rusya'nın aralarında Türkiye, Çin ve Hindistan'ın da olduğu 25 'dost' ülkenin şirket ve vatandaşlarına yatırım için basitleştirilmiş bir prosedür oluşturacaklarını söyledi.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, ülkede yatırım yapabilmeleri için 25 'dost' ülkenin vatandaşları ve şirketlerine kolaylaştırılmış bir prosedür hazırlayacaklarını duyurdu.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Başbakan Mişustin, 25 ülkeden kişi ve firmaların basitleştirilmiş bir prosedürle Rusya'da banka hesabı açabileceğini ve para yatırabileceğini söyledi. Mişustin, "Yabancı işletmeler ve işletmeciler için kolay şartlar yaratmak, devlet başkanımızın koyduğu ulusal hedeflerin yerine getirilmesinin bir parçası olarak hükümetin mali egemenlik sağlama çabalarının önemli bir parçasını teşkil ediyor" dedi. 

ÇİN, HİNDİSTAN, BREZİLYA, SUUDİ ARABİSTAN...
Söz konusu prosedür hakkında bilgi paylaşan Rusya Başbakanı, bu prosedürden aralarında Çin, Hindistan, Brezilya, Suudi Arabistan, Türkiye, Kazakistan ve Belarus'un da olduğu 25 'dost' ülkenin vatandaş ve şirketlerinin yararlanabileceğini bildirdi. 

Rusya, 24 Şubat 2022'de başlayan Ukrayna savaşı bağlamında kendisine yaptırım uygulayan ülkeleri 'dost olmayan ülke' kategorisinde değerlendiriyor.

Güncellenme Tarihi : 30.10.2023 21:01

İLGİLİ HABERLER