Dünya
  • 28.8.2023 15:51

Rusya iki Ukrayna Su-25 uçağı ve 30 insansız hava aracı düşürüldü..

Geçtiğimiz gün iki Ukrayna Su-25 uçağı, 9 HIMARS roketi, 30 insansız hava aracı düşürüldü..

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'na göre, Zaporozhye bölgesindeki Zalivnoye köyü yakınlarında Ukrayna Hava Kuvvetlerine ait bir Mi-8 helikopteri düşürüldü.

MOSKOVA, 27 Ağustos. /TASS/. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Pazar günü yaptığı açıklamada, geçtiğimiz gün düzenlenen özel askeri operasyon sırasında Ukrayna'ya ait iki Su-25 uçağı, dokuz HIMARS roketi ve 30 insansız hava aracının Rus hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğünü söyledi.

"Rus savaş uçakları, Zaporozhye Bölgesi'ndeki Zalivnoye yerleşimi yakınında Ukrayna'ya ait bir Mi-8 helikopterini düşürdü. Hava savunma sistemleri, Zaporozhye Bölgesi'ndeki Malaya Tokmachka ve Novodanilovka yerleşimleri yakınında Ukrayna hava kuvvetlerine ait iki Su-25 uçağını düşürdü. Gün içerisinde 9 adet HIMARS roketi imha edildi, bunun dışında Lugansk Halk Cumhuriyeti'ndeki Nikolayevk, Privolye ve Topolevka ile Donetsk Halk Cumhuriyeti'ndeki Lozovoye, Ivanovka, Semigorye ve Podgornoye yerleşimleri yakınlarında 30 Ukrayna insansız hava aracı imha edildi. Zaporozhye Bölgesi'nde Novoye, Chapayevka, Tokmak ve Skelevatoye ile Herson Bölgesi'nde Vasilyevka'dır" dedi.

Konshenkov'a göre, özel askeri operasyonun başlangıcından bu yana 466 Ukrayna uçağı, 247 helikopter ve 6.152 insansız hava aracı imha edildi.

Güncellenme Tarihi : 28.8.2023 15:58

İLGİLİ HABERLER