Medya
  • 9.11.2022 13:26

Saadet Partisi'nin kanalında FETÖ'cü Hakan Şükür'e övgü yağdı

ABD'de yaşayan Şükür, 15 Temmuz gecesi FETÖ üyeleri sivilleri katledip bomba yağdırırken Twitter’dan "sokağa çıkma oyuna gelme" paylaşımları yapıyordu.

Firari FETÖ'cü Hakan Şükür,  Saadet Partisi'ne yakın medya kuruluşlarından biri olan TV5'te Mehmet Ali Kayacı'nın sorularına yanıt verdi. Firari FETÖ mensubuna muhafazakar olarak bilinen Saadet Partisi'nin TV kanalında propaganda yaptırılması, güzellemeler yapılması büyük tepki topladı.

SUNUCU METHİYELER DÜZDÜ

Kayacı, Şükür'e methiyeler düzerek şu ifadeleri kullandı;

Ben Oktay Derelioğlu hayranıydım. Siz de tabii ki çok başarılı bir sporcuydunuz. 9 saniyelik bir golle rekor kırdığınızı da hatırlatarak önemli işlere imza attığınız süreci hatırlıyorum. Bu açıdan da sizi böyle anmak önemli diye düşünüyorum

RTÜK: İNCELEME BAŞLATILDI

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Saadet Partisi'ne yakın medya kuruluşlarından biri olan TV 5 hakkında, "FETÖ firarisi Hakan Şükür'ü konuk ettiği" gerekçesiyle inceleme başlatıldığını duyurdu.

ŞÜKÜR'ÜN MEKANI FETÖ MENSUPLARININ BULUŞMA ADRESİ

San Francisco'nun önemli merkezlerinden Palo Alto’nun en işlek caddesi University Avenue yakınında “tuts Bakery-Cafe” isimli bir kafe-restoran açan Şükür’ün mekanı, bölgedeki FETÖ mensuplarının buluşma adresi.

3 AYRI SUÇTAN YAKALAMA KARARI VAR

FETÖ'cü Hakan Şükür hakkında 3 ayrı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunuyor.

Hakan Şükür’e yönelik ilk hakimlik kararı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan “silahlı terör örgütü kurma ve yönetme” suçu kapsamında İstanbul 12. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 20 Mart 2018 tarihinde verildi.

Şükür’e yönelik ikinci tutuklamaya yönelik yakalama kararı ise İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği’nce “terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet etme” suçundan 16 Kasım 2018 tarihinde çıkarıldı.

Firari Şükür hakkındaki üçüncü ve son karar ise İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği’nce “suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama” suçundan 30 Mayıs 2019 tarihinde verildi. 3 ayrı suçtan ve farklı tarihlerdeki tutuklamaya yönelik yakalama kararlarında Şükür hakkında, kırmızı bülten çıkarılması sonucu yakalanması veya ülkeye iadesi halinde İstanbul Başsavcılığı’nda hazır edilmesi talep ediliyor.

İLGİLİ HABERLER