Yaşam
  • 29.3.2015 12:37

Sabun köpüğü gibi sönüp gittiler

 
Sabun köpüğü gibi sönüp gittiler

Özellikle ekranları ve gazeteleri parselliyorlardı bir zamanlar. Bugün artık esameleri bile okunmuyor. 
Ayfer İklim Bayraktar:  Ergenekon'un medya dalgasında gözaltına alındı, ardından serbest kaldı. Savcıya, “Deniz Baykal, Meclis'teki odasında beni taciz etti” deyince kanal kanal dolaştı. “Gazeteci” dendi ancak geçmişi hep muamma kaldı. 
Feray (Karvar) Göknel:  Hikâye, İSKİ Genel Müdürü Ergün Göknel'in kendisinden 26 yaş küçük sekreteri Feray Göknel'e kalbini kaptırmasıyla başladı. Nurdan Erbuğ ile evli olan Göknel, eşine boşanma karşılığında 800 bin dolar verdi. İSKİ'deki para trafiğinin ortaya çıkmasıyla Göknel hapse girdi. Skandalı patlatan kadın olarak akıllarda kalan Feray Göknel ise, bir kitap çıkardı. 
Gonca Uyanık:  Şöhret basamaklarını tırmanmaya erinip bodoslama atladı Gonca Uyanık. 1998'in ekim ayında Çankaya Köşkü'nün önünde soyunarak “Ben milletvekili geliniyim, kocam beni pavyona satıyor” dedi. İstediğini elde etmişti artık. Bütün Türkiye günlerce onu konuştu. Bir süre sonra unutulup gitti.
Zeynep Uludağ:  1995'te Kumkapı'da tacizle başlayan kavgada bıçakladığı İsmail Kızılkaya'nın hayatını kaybetmesiyle tanındı Zeynep Uludağ. Cezaevinden çıktıktan sonra televizyon dünyasında uzun süre yer edindi. Şarkıcılık ve oyunculuk da yaptı. 
Gülten Kızılkaya:  Zeynep Uludağ kocasını öldürdükten sonra geçim sıkıntısına düşen Kızılkaya da şöhret dünyasına adım attı. Dergilere verdiği müstehcen fotoğraflarla çok tartışıldı. En son bir gazinoda şarkıcılık yaptı.
Hülya Ağansoy:  Alaattin Çakıcı'nın adamları tarafından Bebek'te öldürülen Tevfik Ağansoy'un eşi. 1997'nin ekiminde ruhsatsız silah taşımaktan gözaltına alındı. 5 Nisan 1997'de Uğur Mumcu cinayetiyle ilgili ifade verdi. Geçen yıl yaşadıklarını kitaplaştırdı.
Carmen Gamze:  Savaş Ay'ın şöhret olmasını sağladığı pavyon şarkıcısı. Katıldığı bir TV programında, “Kadınlar aptaldır” diyen bir başka “köpük şöhret” Levent Oran'ın dişini kırınca popüler hâle geldi. Daha sonra ne yaptığını bilen yok. 
Gonca Us:  Susurluk kazasında öldü. Ama Türkiye onun ismini daha önce İzmir'de katıldığı bir güzellik yarışmasıyla duydu. Abdullah Çatlı ile hayatı değişti. Çatlı ve derin devletle ilişkisinin detayları hiçbir zaman bilinemedi.


HATIRLAR MISINIZ?
Yolu yarışmadan geçenleri unutmak mümkün mü?
Artık ünlü olmanın en kısa yolu yarışmalara katılmak. Ama Andy Warhol'un da dediği gibi o şöhret çoğu zaman 15 dakika sürüyor 


 

Tülin-Caner 
“Benimle Evlenir misin” ile kapılarımızı açtık Tülin ve Caner'e. Birbirini çok seven çift rolünü iyi oynuyorlardı. Programdan sonra Tülin köyüne döndü. Caner ise sabah programları, albüm, kavga, taksicilik derken köftecilikle yoluna devam ediyor.


 

Semra KAYNANA-ATA
“Gelinim Olur musun” programında sivri diliyle bilinirdi Semra Yücel. Oğlu Ata ve gelin adayı Sinem'le birlikte bir dönem dedikodu malzemelerinin tam adresiydi. Ancak “Sen âşık olursan ben sana söylerim” dediği oğlu Ata'yı uyuşturucudan kaybetti. Daha sonra gözlerden kayboldu. 


Gülşah Arık

Bir dönemin vazgeçilmezi haline gelen Yemekteyiz ile tanındı. Yemekten çok giydiği kıyafetlerle konuşuldu. Geniş Aile dizisinde ve bir reklam filminde oynadı. Şu an kayıplarda...Bayhan
İlginç hayat hikayesi ve tarzıyla Popstar yarışmasına damga vurdu. Albüm yaptı, programlara katıldı ancak şöhret dünyasında fazla tutunamadı. Geçtiğimiz aylarda Deniz Seki ile girdiği polemikle tekrar hatırlandı.
  

Abidin
Popstar'dan birinci olarak ayrıldıktan sonra 'Çöpçüler' şarkısıyla bir süre gündemde kaldı. Ancak bu fazla uzun sürmedi ve hayran kitlesini kaybetti. En son Ütopya yarışmasında görüldü.

 Meriç Erkan
“Ahuuuuu! Gaza gelme bana gel!..” Bir şey hatırlattı mı size bu satırlar? Biraz yardımcı olalım isterseniz. Bir zamanlar Ahu Tuğba'nın erkek arkadaşı vardı hani, birlikte sabah programlarına katılırlardı. Meriç Erkan'dan bahsediyorum. Çılgın hareketleri, yerinde duramayışı ve sözleriyle kiminin sabah neşesi kiminin sabah işkencesi oldu. O da geçici şöhretler girdabında yok olup gitti.

ÇAĞLA TÜRK - TÜRKİYE GAZETESİ

İLGİLİ HABERLER