Ekonomi
  • 28.3.2023 01:24

Sahibinden.com kullanıcıları yandı

Sahibinden.com kullanıcılarına çok kötü haber geldi! Bilgiler çalındı!

Türkiye'nin en büyük çevrimiçi alışveriş ve emlak sitelerinden olan Sahibinden.com'un hacklendiği ve 60 milyon kullanıcının kişisel bilgilerinin sızdırıldığı iddia edildi. 60 milyon kullanıcıya ait isim soy isim, adres, TC kimlik numarası, kredi kartı ve banka bilgileri çalındığı iddia edilen siteden bir açıklama gelmedi.

Bir hacker forumunda ele geçirildiği söylenen verilere ait örnek paylaşıldı. Paylaşımı yapan kullanıcı, 100 teşekkür mesajı alması durumunda tüm verileri paylaşacağını yazdı.

Gazeteduvar'da yer alan habere göre, Hacker forumunda yapılan paylaşımda, "Yıllık 250 milyon dolar gelirlerinin büyük bölümünü oluşturan kurumsal üyelere ait bilgiler aşağıdaki bağlantıda yer alıyor. Bu paylaşım altında 100 teşekkür mesajı alırsam tüm üyelerin verilerini paylaşacağım. 250 teşekkür mesajı alırsam sitenin kullanıcı verilerini sqlite formatında paylaşacağım. Şifreler SHA1 algoritmasıyla şifrelenmiş, dolayısıyla şifreleri kırmak için maden çiftliğine (birçok ekran kartının bulunduğu sistem) ihtiyacınız olabilir."

"GÜVENLİK AÇISINDAN BU KADAR REZİL BİR SİTE GÖRMEDİM"

"Bu verileri neden ücretsiz paylaşıyorum? Geçen yıl Antalya'da baktığım evin fiyatı bu site yüzünden dolar bazında ikiye katlandı! Artı, güvenlik açıklarını ücretsiz olarak ifşa edebileceğimi söyledim ama e-postamı okudular ve umursamadılar. Güvenlik açısından bu kadar rezil bir site görmedim" denildi.

Konuya ilişkin siteden resmi bir açıklama yapılmadı.

Güncellenme Tarihi : 29.3.2023 00:06

İLGİLİ HABERLER