Gündem
  • 21.4.2021 00:46

Said Nursi'nin vefat eden talebesinin vasiyetinde Erdoğan sürprizi

Sait Nursi'nin yaşayan son talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu hayatını kaybetti.. Böyle toprağa verildi! Vasiyetinde dikkat çeken Erdoğan detayı!

Bediüzzaman Said Nursi'nin hayattaki son talebesi Hüsnü Bayramoğlu yaşamını  yitirdi! Hüsnü Bayramoğlu kimdir ve neden öldü? - Son Dakika Haberler

Tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu'nun cenazesi toprağa verildi.

İki haftadır hastanede koronavirüs tedavisi gören 86 yaşındaki Hüsnü Bayramoğlu, hayatını kaybetti. Bugün toprağa verilen Bayramoğlu'nun cenaze törenine devletin önde gelen isimleri de katıldı.

AKP iktidarına yakın tarikat lideri Hüsnü Bayramoğlu öldü - Tele1

Hüsnü Bayramoğlu'nun oğlu Hıfzı Bayramoğlu ve yakınları, Eyüpsultan Camisi'nde cenaze namazı öncesi taziyeleri kabul etti.

Cenaze namazına Bayramoğlu'nun yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile sevenleri ve talebeleri katıldı.

TEZKİYE KONUŞMASINI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI YAPTI
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kılınan cenaze namazının ardından dua edip, tezkiye konuşması gerçekleştirdi.

Bayramoğlu'nun tabutu, cami avlusundan binlerce kişinin omzunda cenaze aracına taşındı, bazı vatandaşlar bu sırada teşrik tekbiri getirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da tabuta omuz verdi.

Hüsnü Bayramoğlu'nun cenazesi Bediüzzaman Said Nursi'nin diğer talebelerinin de bulunduğu Eyüpsultan Kabristanına defnedildi.

VASİYETİ DİKKAT ÇEKTİ
Dr. Mehmet Rıza Derindağ cenaze namazında, Hüsnü Bayramoğlu'nun vasiyetini okudu.

Bayramoğlu'nun vasiyetinde, İslami çalışmalara devam edilmesi vurgulanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve mevcut hükümetin vatan, millet, İslamiyet hizmetlerinde teşvik edilmesi ve desteklenmesi çağrısında bulunuldu.

Vasiyette, anarşi, kargaşa ve kaosa meydan verecek fikirlere karşı müminlerin ikaz ve irşat edilmesi de istendi.

İLGİLİ HABERLER