Gündem
  • 13.5.2024 11:38

Şaka gibi.. İsrail Dışişleri Erdoğan'a zalim dedi

''Netanyahu'nun soykırımcı yöntemleri Hitler'i kıskandırıyor'' diyen Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan için, ''Zalim ve yalancı'' şeklinde paylaşım yapan İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'a Türkiye'den sert  yanıt geldi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdildi:

"Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan, İsrail'in Filistinlilere karşı işlediği affedilmez suçları cesurca kınıyor. Türkiye, İsrail'in işlediği katliamı sona erdirmek için durmaksızın çaba harcıyor, İsrail'in uluslararası toplum tarafından izole edilmesi yönünde kararlı adımlar atıyor. Bazı İsrailli siyasetçilerin, Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı asılsız iddialarla, saygısız biçimde hedef almasının gerçek nedeni budur. Aşırıcı İsrail hükümetinin soykırım politikaları, artık hem Filistinlilere hem de İsraillilere yönelik bir tehdit haline gelmiştir."

ERDOĞAN YENİ OSMANLI KURMA HAYALİ KURUYOR DİYE KARİKATÜR PAYLAŞTI

Türkiye'nin, İsrail'in Filistinlilere karşı uyguladığı ırkçı ve adaletsiz politikaları gündeme taşımaya devam edeceği kaydedilen açıklamada, Filistinliler kendi ülkelerinde, kendi devletlerine sahip olana dek Türkiye'nin bu haklı davayı savunacağı vurgulandı.

Ak Part Sözcüsünden İsrailli bakana sert tepki

İsrailli bakanın paylaşımına bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Çelik, "İsrail Dışişleri Bakanı soykırım örgütünün sözcüsüdür. O nedenle Cumhurbaşkanımızın konuşmalarından rahatsız olmaktadır. Cumhurbaşkanımız ve milletimizin sağduyusu sizi rahatsız etmeye devam edecek. İnsanlık vicdanı karşısında yenileceksiniz. Zalim, barbar ve kışkırtıcı siyasetiniz hukuk önünde mahkum olacak" dedi.

AK Partili Çelik, paylaşımının devamında "Netanyahu'nun başında olduğu suç şebekesi, insanlık tarihinin görüp görebileceği en barbar organizasyondur. Hiçbir meşruiyeti olmayan bu provokatör şebekenin, iktidarda bir gün daha kalabilmek adına tüm bölgeyi ateşe atacak kadar gözünün karardığı açıktır. Aylardır Filistin topraklarında çoluk çocuk kadın sivil demeden binlerce masum insanı katleden bu şebekenin zalimliğine ve yalanlarına karşı Cumhurbaşkanımızın liderliğinde mücadele etmeye devam ediyoruz. Netanyahu ve şebekesi insanlık dışı bir suç örgütü olarak tarihin utanç sayfasına yazılacak!" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan'ın Kathimerini gazetesine verdiği mülakatte İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu için, " Netanyahu ortaya koyduğu soykırım yöntemleri ile Hitler'i de kıskandıracak seviyeye gelmiştir"  dedi. İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz sosyal medya hesabından  Erdoğan için, " Zalim, kışkırtıcı, yalancı" dedi.

 

İsrailli bakanın paylaşımı

 

Güncellenme Tarihi : 13.5.2024 11:47

İLGİLİ HABERLER