Spor
  • 12.4.2017 13:52

Salih Uçan'ın tükenişi

Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Salih Uçan 2013'te Türkiye'de düzenlenen U20 Dünya Kupası'nda turnuva öncesi yine Fransız futbolcu Pogba ile beraber kupanın ön plana çıkan iki isminden biri olmuştu. Pogba kariyer merdivenlerini hızla çıkarken, Salih beklenen patlamayı bir türlü yapamadı, büyük hayal kırıklığı yarattı.

Fenerbahçe şampiyonluk rüyasını bir sonraki sezona ertelerken, özellikle takım içerisinde bazı yıldızların yaşattığı hayal kırıklığı dikkat çekiyor.Bu isimlerin en başında da Salih Uçan geliyor. 2012-13 sezonunda Bucaspor'dan alındıktan sonra geleceğin yıldızı olarak lanse edilen Salih, 5 yılın sonunda kulüp içerisinde ve taraftarlarda büyük üzüntü oluşturdu.

Genç orta saha, özellikle ilk sezonunda Aykut Kocaman ile yıldızını parlatıp, bir anda FIFA'nın dahi ilgisini çekmişti. FIFA tarafından 2012'de geleceğin en büyük yıldızları listesinde 8 futbolcu arasında gösterilen Salih, o dönem bilhassa Fransız Paul Pogba ile yan yana anılıyordu.

atta 2013'te Türkiye'de düzenlenen U20 Dünya Kupası'nda, turnuva öncesi yine Fransa'dan Pogba ile beraber kupanın yıldız adayı olarak gösterilen Salih Uçan, ay-yıldızlı takım da Hakan Çalhanoğlu ile beraber en popüler ismi olmuştu.O kupanın en değerli oyuncusu seçilen Pogba, 2012 yılında Alex Ferguson tarafından beğenilmeyerek Manchester United'dan Juventus'a gönderilmişti.

Aynı dönemde de Roma'nın takibe alıp, kadrosuna kiraladığı Salih, yine Fransız yıldız ile aynı zamanlarda İtalya Serie A'ya adım atmıştı. Ancak Pogba, 2014'ten itibaren Juventus'ta 90 resmi maçta 2 lig şampiyonluğu alıp, Manchester United'a 100 milyon euro ile transfer olarak rekorları kırdı.

Etiket:

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER