Asayiş
  • 30.3.2014 18:43

Sandık başında yakalandılar

KARABÜK'te haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan 30 kişi, oy kullanmak için gittikleri sandık başında gözaltına alındı.

Çeşitli okullardaki sandıklarda oy kullandıktan sonra polis ekiplerince yakalanan 3'ü kadın 30 kişi, daha sonra adliyeye sevk edildi.

DENİZLİ'DE ARANAN 38 KİŞİ, SANDIKTA YAKALANDI

DENİZLİ'de çeşitli suçlardan polis tarafından aranan 38 kişi, oy kullanmak için gittikleri sandık başlarında yakalandı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, çeşitli suçlardan aranan kişileri yakalamak için oy kullanacakları sandıklarda önlem aldı. Aranan kişiler, oylarını kullandıktan sonra sandıkta kendilerini bekleyen polisler tarafından gözaltına alındı. Sabahtan bu yana polis bölgesinde çeşitli suçlardan aranan 38 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların, yarın adliyeye sevk edileceği bildirildi.

ADANA'DA ARANAN 350 KİŞİ SANDIK BAŞINDA YAKALANDI
 

ADANA'da seçimler sırasında polis, Adliye İnfaz Bürosu ile ortak çalışma yaptı.

Günler öncesinden sandık listelerini değerlendirmeye alan polis, hakkında yakalama kararı bulunanları tek tek saptadı. Şüphelilerin listeleri hazırlanıp, karakol ve okullarda görevli ekiplere dağıtıldı. Oy kullanmak için sandık başına gelen 350 kişi de yakalandı. Aranan şüpheliler işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Ramazan ÇETİN /-Bülent DİKTEPE/ KARABÜK, (DHA), Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)

65 kişi sandık başında yakalandı!.. İkisi cezaevi firarisi!

AYDIN'da, çeşitli suçlardan aranan 65 kişi, oy kullanmak için gittikleri sandık başında polis tarafından yakalandı.

Yakalananlardan 2'sinin cezaevi firarisi olduğu bildirildi.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, haklarında arama kararı bulunan kişilerin oy kullanmak için sandığa gidebileceği ihtimali üzerine çalışma başlattı. Seçmen listelerine göre seçim merkezlerinde önlem alındı. Sandık başlarına toplam 930 polis görevlendirildi. Oy kullanmak için okullara gelen şüpheliler, polis ekipleri tarafından yakalandı. Aydın il merkezinde çeşitli suçlardan haklarında arama kararı çıkartılan 65 kişi, oy kullandıkları merkezlerde gözaltına alındı. Yakalananlardan ikisinin cezaevi firarisi olarak aranan Ö.Y. ve M.Z. olduğu belirlendi. Şüpheliler, Aydın Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, mükerrer oy kullanma girişiminde bulunan yaklaşık 10 kişi hakkında da yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.
Cem ULUCAN/AYDIN, (DHA)

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 06:27

İLGİLİ HABERLER