Gündem
  • 26.11.2023 21:26

Seçil Erzan'ın Çorlu'daki banka kasasında bakın ne çıktı

Seçil Erzan'ın Çorlu'daki banka kasasında altın bulundu!
Ünlü futbolcuları dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan banka müdürü Seçil Erzan'ın memleketi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, bir banka şubesindeki kasasında altın bulundu. Erzan'ın Çorlu'da bir ev ve iş yeri ile Çanakkale Bozcaada'da üzerine kayıtlı bir bağ yeri olduğu belirlendi.

İstanbul'da ünlü futbolcuların da aralarında bulunduğu kişileri dolandırdığı gerekçesiyle tutuklanan banka müdürü Seçil Erzan, soruşturmasında MASAK'ın talebi üzerine memleketi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde de araştırma yapıldı. Araştırmada Erzan'ın Çorlu'da bir banka şubesinde kasası bulunduğu belirlenerek, polis tarafından açıldı.

Kasada, 7 Reşat altın, 5 Ata altın, 2 Ata altın kolye, 1 yüzük ile adının yazılı olduğu kartvizitler bulundu. Kasadaki altınlara el konulduğu öğrenildi. Erzan'ın mal varlığına yönelik yapılan çalışmada ise Çorlu'da 1 daire ve 1 iş yeri ile Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde bir bağ yeri olduğu tespit edildi.

Kimden ne aldı, kime ne ödedi?

Futbol camiasındaki Seçil Erzan depreminin yankıları sürüyor. Şimdi konuşulan ise paranın nereye gittiği yönünde. Piyasadan topladığı milyonlarca doları yöneten banka müdürü Seçil Erzan, savunmasında yeni iddialarda bulundu. Para trafiğinin listesini tuttuğunu iddia eden Erzan kimden ne kadar alıp, kime ne kadar ödediğini anlattı. Listede adı olan Fatih Terim ise yaptığı açıklamada dava ile ilgisi olmadığını belirterek, "Benim adımı karıştıranların aleyhine tarihin en büyük hukuk savaşını başlatıyorum." dedi.

Konuşulan para tam 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 bin lira.

Para trafiğinde Arda Turan, Emre Belezoğlu, Muslera gibi futbol dünyasının ünlü isimleri de var. Şimdiyse paranın nereye gittiği konuşuluyor.

Star TV'nin haberine göre Seçil Erzan merak edilen paranın trafiğiyle ilgili yeni iddialarda bulundu. 

"Bu insanların faiz adı altında aza tamah etmemeleri beni bu hale getirdi." diyen Seçil Erzan'ın verdiği isimlerden biri de "3 aldıysam 5 ödedim" dediği eski futbolcu Semih Kaya.

Erzan ifadesinde "Fon adıyla Semih Kaya’dan 3 milyon 200 bin dolar aldım. Fakat 5 milyon 700 bin dolar geri ödememe rağmen yakamı kurtaramadım. Ona fazladan ödediğim bu parayı Emre Belözoğlu ve Arda Turan’dan aldım." iddiasında bulundu.

Para trafiğinde iş insanı Atilla Baltaş'ın adı da geçiyor.

Erzan, Baltaş ile ilgili olarak "Kendisinden faizle para aldım. Yüzde 50 faizle 1 milyon dolar geri ödeme yaptım. Bankada bana baskı kurup borçlu olduğuma dair senetler imzalattı." suçlamasında bulundu.

Erzan, tefecilerle olan ilişkisini de anlattı. Erzan, "Süleyman Aslan isimli tefeciden 10 milyon TL aldım, 14 milyon TL geri ödedim. Ayrıca Aslan bana 1 milyon 350 bin dolar daha verdi. Sonrasında ben ona 2 milyon 650 bin dolar ödedim." iddiasında bulundu.

Erzan, para trafiğiyle ilgili liste tuttuğunu iddia etti. Belgeye göre, Fatih Terim'in 700 bin dolar olarak verdiği parayı 1.5 milyon dolar olarak geri aldığı iddiasında bulunuldu.

Seçil Erzan'den yeni iddialar: Kimden ne aldı, kime ne ödedi? (Fatih Terim'den ilk açıklama) - 7

FATİH TERİM'DEN İLK AÇIKLAMA

 

29 kişinin şikayetçi olduğu soruşturmada 18 kişininde mağdur olduğu yer alıyor.

Tüm bunlardan sorumlu tutulan Seçil Erzan hakkında ise 216 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Güncellenme Tarihi : 26.11.2023 21:36

İLGİLİ HABERLER