Asayiş
  • 29.11.2023 12:12

Seçil Hanım parayı mini etekli gösterişli bir kadına vermemi istedi..

Türkiye'nin gündemine ilişkin olan fon vurgunu soruşturmasıyla ilgili yeni bir tanık ifadesine ulaşıldı. Seçil Erzan adlı banka müdürünün ünlü futbolcuları dolandırdığı suçlamasıyla tutuklandığı bu soruşturmada, müşteki İsmail İbrahim Çağlar'ın iş yerine 2 milyon 910 bin dolar parayı Seçil Erzan'ın bir dönem sevgilisi olan avukat Candaş Güral tarafından getirildiği ortaya çıktı. İfadesi alınan Çağlar'ın sekreteri Sanem Oktay, parayı teslim etme sürecini şu şekilde anlattı: "Çantanın içindeki miktarı bilmediğim için endişelendim, ancak yerinden kaldırmakta bile zorlandığım çok büyük bir miktar para vardı. Seçil Erzan'ın geldiği araçta bir bayan olduğunu fark ettim. Bu bayan hiçbir zaman araçtan inmedi ve hiç konuşmadı."

Fon vaadiyle Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera gibi ünlü isimleri de içeren birçok kişiyi dolandırdığı iddiasıyla tutuklanan özel bir bankanın şube müdürü Seçil Erzan hakkındaki soruşturma tamamlandı ve geçtiğimiz hafta ilk duruşma gerçekleştirildi. İşadamı İsmail İbrahim Çağlar'ın sekreteri, soruşturma sürecinde tanık olarak ifade verdi. İbrahim Çağlar, ifadesinde iş yerindeki çantada bulunan 2 milyon 910 bin doların Seçil Erzan'a sekreteri tarafından teslim edildiğini anlattı. Ancak Çağlar, bir çanta dolusu para

"SEKRETERİM 2 MİLYON 910 BİN DOLARI BİR ÇANTA İÇERİSİNDE ŞÜPHELİYE TESLİM ETMİŞTİR"

İş insanı İsmail İbrahim Çağlar, Seçil Erzan ile miktar konusunda anlaştığını belirterek, "Sekreterime talimat verdim ve kendisinden 2 milyon 910 bin doları hemen teslim alabileceğini söyledim. Seçil Erzan, 13.03.2023 tarihinde ofisin önüne bir araçla gelerek, sekreterim aşağıya inerek şüpheliye 2 milyon 910 bin doları içeren bir çantayı teslim etti. Sekreterimden öğrendiğime göre, şüphelinin yanında kendisine yardımcı olması için giyim kuşamı oldukça ince ve eteği ise kısa olan 35 yaşlarında, 1.65 boylarında bir kadın daha bulunuyordu. Sekreterim, saat 16.20'de beni arayarak parayı başarıyla teslim ettiğini bildirmiştir." şeklinde ifade etmişti.


ERZAN’A GİDECEK PARAYI AVUKAT CANDAŞ GÜROL GETİRMİŞ

İddianamede müşteki olarak yer alan İsmail İbrahim Çağlar’ın sekreteri tanık olarak dinlendi. Çağlar’ın Seçil Erzan’la sık sık telefon görüşmesine şahit olduğunu ifade eden sekreter Sanem Oktay, "13 Mart günü çalıştığım sırada patronum İsmail İbrahim Çağlar beni telefonumdan arayarak bana hitaben avukat Candaş Gürol’un bana bir çanta getireceğini ve bu çantayı alarak Levent Büyükdere Denizbank Şube Müdürü olan Seçil Erzan’a teslim etmem gerektiğini söyledi. Ben bu esnada çantanın içerisinde para olduğunu anladım çünkü İsmail İbrahim Çağlar 'ın avukatı olan Candaş Gürol’da belirli bir parasının emaneten olduğunu biliyordum. Akabinde aynı gün telefon görüşmesinden tahmini olarak 1 saat sonra Candaş Gürol işyerimize elinde füme, gri tonlarında bir çantayla ofise geldi.

Akabinde çantayı Candaş Gürol doğrudan İsmail İbrahim Çağlar beyin ofiste bulunan odasına bıraktı ve daha sonra ofisten direk ayrıldı. Ben de çanta geldiği için Seçil Erzan'ı aradım ve çantanın geldiğini söyledim" dedi.

Tanık Oktay, "Aradan tahmini olarak 5-10 dakika sonra tam hatırlamamakla birlikte Seçil Erzan beni aradı ve ofisin yanında bulunan sokağa geldiğini söyledi. Ardından ben de İsmail İbrahim Çağlar odasında bulunan, Candaş Gürol tarafından bırakılan para çantasını alarak Seçil Erzan'ın yanına gittim. Seçil Erzan’ın giyimi benim biraz dikkatimi çekmişti. Çünkü giyimi mevsime göre oldukça ince bir giyimdi.

Fon vurgununda yeni detaylar... Seçil Erzana gidecek parayı eski sevgilisi getirmiş
Bu esnada Seçil Erzan’ın geldiği, markasını ve plakasını hatırlayamadığım araç içerisinde bir bayan şahsın da olduğunu fark ettim. Bu bayan şahıs araçtan hiçbir zaman inmedi ve hiçbir zaman konuşmadı. Ben araçta bulunan bayan dikkatimi çektiği için gözlem yoluyla bayanı kısaca inceledim. Araçta bekleyen bayan tahmini olarak 35-40 yaşlarında, hafif iri yapılı, 1.65-1.70 boylarında, Siyah, gür ve kısa saçlı, saçları yandan taralı, kalın, siyah kaşlı, çene kemikleri çok belirgin, kare suratlı bir bayandı" diye konuştu.

"YERİNDEN KALDIRMAKTA BİLE ZORLANDIĞIM MİKTARDA BİR PARA MEVCUTTU"

Sanem Oktay, Erzan’ın yanındaki kadının dikkat çekici olduğunu vurgulayarak "Sonrasında Seçil Erzan’ın bana araçta bekleyen bayan şahsı kendisine yardım etmesi konusunda getirdiğini beyan etti. Daha sonra ben bu durumdan biraz tedirgin oldum çünkü çantada miktarını bilemediğim ancak yerinden kaldırmakta bile zorlandığım miktarda bir para mevcuttu.

Seçil Erzan’ın bu miktardaki parayı teslim alması için yanında bir bayanla gelmesi benim için şüphe çekici bir durumdu. Ancak olayları fazla irdelemeden ben aldığım talimat üzerine parayı Seçil Erzan ile birlikte bayan şahısların gelmiş oldukları aracın arka koltuğuna koydum. Bu esnada bana kimse yardım etmedi. Ardından Seçil Erzan’a başka yapılacak bir iş olup olmadığını sorduğumda Seçil Erzan, başka herhangi bir işin olmadığını 'Zaten hemen şuraya götüreceğiz' şeklinde söylemde bulunarak eliyle Denizbank Genel Müdürlüğü'nü işaret etti. Ardından tekrardan bana hitaben 'Ben İsmail İbrahim Çağlar beye parayı teslim aldığına dair gerekli evrakları hazırlayarak göndereceğim' dedi. Geldikleri araçla paraları da alarak oradan ayrıldılar.


Ben de daha sonrasında ofisime dönerek patronum İsmail İbrahim Çağlar’ı arayarak çantayı Seçil Erzan’a teslim ettiğimi söyledim ve telefonumu kapattım. Benim bu olayların sadece bu aşamasında bulundum. Ben teslim ettiğim çanta içerisinde ne kadar para olduğunu veya paranın cinsine dair herhangi bir bilgim yoktur" şeklinde konuştu.

Güncellenme Tarihi : 29.11.2023 12:21

İLGİLİ HABERLER