Asayiş
  • 8.5.2013 11:20

Şehit uzman çavuşun cesedi bulundu!..

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nde, pazar günü kaçakçılık için kullanılan Hacıbey Deresi üzerine kurulan teleferiğin halatlarını keserken suya düşerek kaybolan Uzman Çavuş Gökhan Günbey'in cesedi bulundu. Şehit Uzman Çavuş Günbey'in cesedi, düştüğü yerden yaklaşık 600 metre uzaklıkta bulundu.

Irak'a sıfır noktada bulunan Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi Gelişen Köyü Mordağ bölgesinde, 5 Mayıs'ta Hacıbey Deresi üzerine kurulan ve kaçakçılık amacıyla kullanıldığı belirlenen teleferiği iptal etmek isteyen 24 yaşındaki Uzman Çavuş Günbey, halatları kesmeye başladı. Uzman Çavuş Günbey, bu sırada Hacıbey Deresi'ne düşerek kayboldu. Bunun üzerine köylüler ve jandarma arama çalışması yaptı. Pazartesi gününden itibaren de Ankara'dan gelen Jandarma Su Altı Arama Kurtarma ekibi ile Van ve Hakkari AFAD Suatı ekipleri, arama- kurtarma çalışmalarını helikopter destekli olarak sürdürdü. Ancak salı günü akşama kadar yapılan tüm aramalara rağmen Uzman Çavuş Günbey'e ulaşılamadı.

Ankara'dan gelen Jandarma Su Altı Arama Kurtarma ekibi, Van, Hakkari AFAD Suatı ekipleri ile asker bugün sabah saatlerinden itibaren yeniden arama çalışmalarına başladı. Bu sabah yapılan aramalar sırasında ise Uzman Çavuş Günbey'in cesedi, jandarma su altı ekibi tarafından saat 09.30'da düştüğü yerden yaklaşık 600 metre uzaklıkta bulundu.

 

DHA

İLGİLİ HABERLER