Asayiş
  • 25.6.2014 11:14

Sekreter Asuman'dan tek celsede boşandı

Asuman S. nafaka ve herhangi bir mal talep etmedi ancak oğullarını velayeti de babaya verildi.

Konya'da Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet G.'nin, Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i, boğazını bıçaklayarak öldürmesinin ardından olayın iki öğretim üyesinin de ilgi duyduğu öne sürülen kadın sekreter Asuman S. nedeniyle işlendiği öne sürüldükten sonra Asuman S. eşi F.S.'den tek celsede boşandı. Çiftin boşan davasını karşılıklı ve anlaşmalı olarak açtıkları, Asuman S.'nin nafaka ve her hangi bir mal talep etmediği, oğullarının velayetinin de babaya verildiği öğrenildi.

Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan G.'nin eşi 1 çocuk babası 55 yaşındaki Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet G., Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi 3 çocuk babası 42 yaşındaki Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i, 2 Haziran Pazartesi günü ilgi duydukları sekreter 1 çocuk annesi 35 yaşındaki Asuman S. nedeniyle tartışma sonucu odasında boğazından keserek öldürdü. Özdemir'in cesedi olaydan 2 gün sonra kendisinden haber alamayan ailesinin fakülte yönetimini bildirmesi ve kilitli olan odasından koku gelmesi sonucu bulundu.
Olayın ardından Prof. Dr. Ahmet G., tutuklandı, 'Cinayeti iştirak' suçundan gözaltına alınan Asuman S. de adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Olayın arından taşeron firmanın personeli olarak çalışan Asuman S.'nin işine son verildi.
Prof. Dr. Ahmet G. ile 2 yıl, öldürülen Doç. Dr. Celalettin Özdemir ile 1 yıldır birlikte olduğu öne sürülen Asuman S. ifadesinde ise öldürülen Doç. Dr. Celalettin Özdemir ile ilişkisini kabul ettiği, Prof. Dr. Ahmet G. ile olan ilişkisini ile reddettiği öğrenildi. Asuman S.’nin Özdemir ile de Konya’daki 5 yıldızlı otellerde buluştuğu ve Ankara’ya birlikte tatile gittiği öne sürüldü.
İlk evliliğini 8 yıl önce yapan ve 45 gün evli kaldıktan sonra eşinin dava açması sonucu boşandığı öne sürülen Asuman S., 4 yıldır evli olduğu ikinci eşi eczacı kalfası F.S. ile birlikte Konya 1'inci Aile Mahkemesi'ne karşılıklı olarak boşanma davası açtı. Anlaşmalı olarak açılan dava sonucu Asuman S. tek celsede eşinden boşandı. Asuman S.'nin eşinden nafaka ve her hangi bir mal talep etmediği, oğulları O.E.S.'nin de velayetinin de babaya verildiği öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER