Yaşam
  • 28.2.2005 00:51

SELCAN KARAASLAN, TEK VURUŞTA 27 MERMERİ KIRARAK YENİ BİR DÜNYA REKORUNA İZMA ATTI

GÖKTÜRK FIRAT
RİZE  - Ünlü karate ustası Mehmet Karaaslan'ın kızı Selcan Karaaslan, bir vuruşta 27 mermeri kırmayı başararak yeni bir dünya rekoruna imza attı.


Her yaş gününde yeni bir rekor denemesi yapan Selcan Karaaslan, 19. yaş gününde 27 mermeri bir vuruşta kırmayı başardı. Geçen yıl 25 mermeri bir vuruşta kırıp Türkiye rekoruna imza atan Karaaslan, bu yılda yine babasına ait Karaaslan Spor Okulu'nda yeni bir rekor denemesi yaptı.

Rekor denemesini Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve Rize Gençlik Spor İl Müdürü Ünal Erdemli de izledi. Rekor denemesi öncesi Karaaslan Spor Okulu öğrencileri ve ünlü usta Mehmet Karaaslan bir gösteri yaptı. Bu gösterilerin ardından 27 adet mermer özenle dizildi.

Konsantre olmak için bir süre bekleyen Selcan Karaaslan, sert bir vuruşla tüm mermerleri kırmayı başardı. Karaaslan'ı ilk olarak akrabaları tebrik etti. Gösteriyi izleyen Karaaslan'ın nişanlısı Güray Hut, duygulanarak göz yaşı döktü.

Rekor denemesi sırasında genç kızın kolunun yaralanarak kanaması dikkat çekti. Karaaslan yaptığı açıklamada, "Ben yaptığım denemelerle ilgili yorumlara hiç kulak asmadım. Başaracağıma inandım. Bir kız olarak 27 mermeri kırdım. Dünyada bu sayıda mermer kıran başka bir kız yok. Kendimle gurur duyuyorum. Duysunlar Rize'den de böyle bir kız çıkıyormuş" şeklinde konuştu.

Güncellenme Tarihi : 17.3.2016 11:11

İLGİLİ HABERLER