Gündem
  • 21.5.2024 22:00

Serdar Ortaç'tan Ahmet Kaya pişmanlığı: Allah bin belamı versin

Sanatçı Serdar Ortaç, 1996 yılında Ahmet Kaya'ya çatal fırlatma olayını ele alarak, "Kendimi kesmek istiyorum o yıla döndüğüm zaman. Sen hatırla abi. Ben 55 yaşındayım. O zamanlar Kürtçe konuşamazdın bile." dedi.

1996 yılında bir ödül töreninde Ahmet Kaya, Kürtçe bir albüm yapacağını açıklamasının ardından törende tepki toplamış ve kendisine çatal fırlatılmıştı.

Çatal fırlatanlar arasında sanatçı Serdar Ortaç da vardı.

"Annem Urfalıydı, bana Kürtçe öğretirdi konuşamazdık"

Ahmet Kaya'ya çatal fırlatma olayıyla uzun süre tartışma konusu olan Serdar Ortaç, yeniden gündeme geldi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Ortaç, annesinin Urfalı olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu:

Annem Urfalıydı ve bana Kürtçe öğretirdi ama konuşamazdık.

"Kendimi kesmek istiyorum"

Ahmet Kaya'ya yaşattığı olay nedeniyle milyon kere özür dilediğini vurgulayan Ortaç, bir sosyal medya platformunda katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

Kendimi kesmek istiyorum o yıla döndüğüm zaman. Sen hatırla abi. Ben 55 yaşındayım. O zamanlar Kürtçe konuşamazdın bile. Yalnız rahmetliye bakar mısınız? 96’da herif çıktı sahneye ve bunu yaptı ve herkese rağmen yaptı. Tutuklanacağını biliyorduk. Biliyordu herif. Yaptı bunu. Ne cesaretmiş ya. Çünkü müziği çok güzeldi. Allah bin belamı versin.

 

Güncellenme Tarihi : 21.5.2024 20:55

İLGİLİ HABERLER