Gündem
  • 1.2.2023 10:44

Sinan Ateş'in cinayet zanlısının kardeşi Mansur Yavaş'ın yöneticisi çıktı

‘Tolgahan Demirbaş’ın kardeşi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıyor’ iddiası

Ankara’da suikasta kurban giden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti şüphelilerinden Tolgahan Demirbaş’ın kardeşi O. Demirbaş’ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Yahyalar Aile Yaşam Merkezi’nde yönetici olarak işe alındığı iddia edildi.

Ateş suikastı şüphelilerinden MHP’li milletvekili Olcay Kılavuz’un evinden gözaltına alınan Tolgahan Demibirbaş’ın kardeşi O. Demirbaş’ın ABB’de yönetici olarak işe alındığı iddia edildi.‘Haberiniz’ isimli haber sitesinin haberine göre işe alınma sürecinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Yüksel Aslan’ın etkin rol oynadığı ve O. Demirbaş’a referans olduğu öne sürüldü.

CİNAYET GÜNÜNDEN BERİ İŞE GELMİYOR

İddialara göre, Yahyalar Aile Yaşam Merkezi’nde yönetici pozisyonunda çalışan O. Demirbaş Sinan Ateş’in öldürüldüğü günden beri işe gitmedi,  son bir hafta için iş göremez raporu aldı ancak daha önceki günler için herhangi bir mazeret bildirmedi.

Mazeretsiz olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki işine gelmeyen kardeş Demirbaş hakkında herhangi bir inceleme de başlatılmadığı da öne sürüldü.

Güncellenme Tarihi : 1.2.2023 11:01

İLGİLİ HABERLER