Gündem
  • 25.5.2023 23:53

Sinan Oğan : Kılıçdarolğu seçilirse ona Suriye'de bir PKKistan kurduracaklar

TRT'de önemli açıklamalar yapan Sinan oğan durdukları yerin doğru bir yer olduğunu belirterek, “Sayın Erdoğan'ı sadece seçtirmek değil mesele yüksek oyla seçtirmeliyiz ki iç ve dış düşmanlara ders olsun” dedi

Cumhurbaşkanlığı ile Parlamentonun aynı zeminde olması

21 yllık bir iktidar karşısında parlamento bile alamamışsınız, siz ne konuşuyorsunuz. Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı'nın ayrı taraflarda olması ülkeyi krize götürür. Parlamentoyu alanlara destek vermekten daha doğal bir şey olamaz. Bu ülkenin tek bir istikrarsızlığa tahammülü yoktur. İstikrarın olmadığı yerde yaşanacak kriz hepimizi etkileyecek. 

Beni linç etmeyin, yeterince dersine çalışmayanları linç edin, 20 yılda iktidar yıpranır ve siz buna rağmen üstünlüğü sağlayamamışsınız. HDP'siz bir parlamento üstünlüğü olsaydı düşünürdük. Hepsi bir araya gelse dahi bir üstünlük kurulamıyor. Siz vatandaşı ikna edememişsiniz. 

Sayın Meral Akşener bir karar verdi masadan kalktı. Aynı güruh nasıl bir linç etmektir. Ailesine özel hayatına kadar Sayın Akşener'i perişan ettiler. Akşener geri döndü bu sefer övmeye başladılar. Sonra Sayın İnce'ye başladılar, sürecin dışına itildi. Şimdi de sıra bize geldi. Biz hangi pazarlığı yaptık? İlkeler bazında bir uzlaşma sağladık sadece. 

"Ümit Özdağ başka bir karar verdi, saygı duyuyorum"

Sayın Özdağ başka bir karar verdi saygı duyuyorum. ATA İttifakı'nın 2 partisi ve Cumhurbaşkanı adayı olarak ben Sayın Erdoğan'ı destekliyoruz. Herkes bağımsız şekilde istediğini destekleyebilir. Biz Özdağ ile irtibat halindeyiz, görüşüyoruz, konuşuyoruz. Vecdet Öz, daha önce bana sizin aldığınız her karara imza atarım dedi. Bir yayında farklı şeyler söylemiş, kendisiyle bire bir hiç görüşmedik. Bir senaryo yazdılar, temelinde iftira vardı. 

Sayın Cumhurbaşkanı mantıklı bulduğu her şeyi kabul ediyor. Mesela Afet Bakanlığı, biz bunu sunduk o da 'ne güzel olur' dedi. Bu pazarlık mı olmuş oluyor?

Terörle mücadele hem bizim hem Cumhurbaşkanımız için önemli. Bunu HDP'Nin olduğu bir yerde nasıl yapılacak? Diyelim kazandınız, HDP'nin desteklediği terör örgütüne nasıl operasyon yapacaksınız. Demeyecek mi sayemizde kazandın diye. Mavi Vatan meselesi, Karabağ meselesi hepimizin meselesidir. Ermenistan orada tetikte bekliyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun yanında bu konuda farklı konuşmaları olan Ünal Çeviköz var. 

Kılıçdaroğlu'nun İpek Yolu projesi

Çin bile Zengezur koridorunu kullanmak isterken sen nasıl Ermenistan'In tarihi rüyasını gerçekleştirmeye yönelik adım atarsın. Zengezur koridori Türk dünyası için adeta nefes borusudur. Turancı bir adam olarak benim orada olmam mümkün değildir. Bu koridora halel getirecek her şeye karşıyım. 

Ben AK Parti hükümetlerinin birçok dış ilişkilerini eleştirmişimdir. Doğruya doğru derim ben. Siyaset sadece yanlışları görmek değil, doğruların da hakkını vermektir. Karabağ'In işgalden kurtarılması en büyük hayallerimden biridir. Bu büyük bir diplomatik başarıdır. Türkiye'nin istikrarı Türk dünyası ve turan için çok önemli. 

Bizim ikna olmamızı sağlayan önemli işlerdir. Onun için biz istikrarı önemsiyoruz. Cumhurbaşkanlığı da 50 küsurlarla alınacak bir iş değildir. Parlamentoyu alan Cumhur İttifakının daha yüksek oranlarla sandıktan çıkması gerekmektedir. Yüksek oy oranlarıyla seçimlerin kazanılmasını sağlamak için lütfen sandığa gidin. 

"Türkiye, batının her dediğini yapmayan yegane ülkedir"

Türkiye yeri geldiğinde masaya yumruğunu vuracak yeri geldiğinde de güler yüzünü gösterecek. Türkiye'nin bu politikalarını ben doğru buluyorum . Türkiye, bölgede yegane ülkedir ki batının her dediğini yapmadı. Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü destekliyoruz, ama bu böyle diye bunlardan birini seçmek zorunda değiliz. Dengeli bir politika uyguladığımız için batı rahatsız oluyor. İstedikleri kadar olsunlar. Bize inansınlar, stratejiye ve plana sadık kalsınlar. Bunun birinci maddesi Türk Milliyetçilerini siyasetin ana maddesi haline getirmekti. Bu az bir hedef değil onu söyleyeyim.

Kemal Kılıçdaroğlu'nu şuna mecbur edecekler. Suriye'de bir PKKistan kurmaktır. HDP'Nin bütün hedefi cumhurbaşkanı belirleyecek konuma gelebilmek ve istediklerini almaktı. Bu asla mümkün olmayacak. Onların hayali gerçek olmayacak. Mustafa Kemal'İn koltuğuna oturacak Cumhurbaşkanı, sırtını HDP'ye dayamayacak. Biz neden bu tercihte bulunduk, boşa bulunmadık. Buna güvenin. Biz bir ateşten gömlek giydik. Vatan için buna her zaman hazırız. Bizim durduğumuz yerde durun, bize güvenin. 

Güncellenme Tarihi : 27.5.2023 10:57

İLGİLİ HABERLER