Asayiş
  • 16.8.2022 12:48

Sinem Çiçek'i kim öldürdü.. yeni detaylar!

Tüm Türkiye'nin konuştuğu Sinem Çiçek'in şüpheli ölümünde yeni detaylar ortaya çıktı. İzmir'de yol üzerinde baygın bulunduktan sonra hayatını kaybeden 18 yaşındaki Sinem Çiçek'in ölümüyle ilgili halası Pınar Doğrucu dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yeğeninin 'Cengiz ya da Cüneyt ile Ömer' diye isimlerden bahsettiğini ve 'Bu kişiler nerede, bana tecavüz etmeye kalktılar' dediğini aktardı. 

Son dakika: Sinem Çiçek’in şüpheli ölümünde yeni detaylar! Halası konuştu: Bana tecavüz etmeye...

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN HAYATINI KAYBETTİ

İzmir'de yaşayan 18 yaşındaki Sinem Çiçek, 26 Temmuz'da iş görüşmesi için Bornova'daki bir restorana gitti. Akşam eve dönmeyince endişelenen ailesi, kayıp başvurusunda bulundu. Çok geçmeden kızlarının yol üzerinde baygın şekilde bulunup hastaneye sevk edildiğini öğrenen aile, hemen hastaneye gitti.

Sinem tüm müdahalelere rağmen olayın ertesi günü hayatını kaybederken, kanında yüksek miktarda uyuşturucu olduğu tespit edildi.

ÜZERİ KANLI, YÜZÜNDE DARP İZLERİ OLAN BİR KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Öte yandan Sinem polisler tarafından bulunduğunda yakınında da üzeri kanlı, yüzünde darp izleri olan motosikletli bir kişi tespit edildi. Üzerinde Sinem'in cep telefonu bulunan ve gözaltına alınan Burak K. "gasp" suçundan tutuklandı. Olayda pek çok şüpheli durum olduğuna dikkat çeken hala Pınar Doğrucu ise bu çelişkilerin bir an önce çözülerek suçluların ceza almasını istedi.

"YEĞENİMİN ARKADAŞLARI ÇELİŞKİLİ İFADELER KULLANIYOR"

Yeğeninin motor almak istediğini, bu sebeple de olay günü iş görüşmesine gittiğini belirten Pınar Doğrucu, "Yeğenim kendine motor almak istiyordu. İnternetten ikinci el motor almak için biriyle tanışmış ve motor parasını biriktirmek için işe girmek istemiş. Motoru alacağı kişiden kendisini iş görüşmesine götürmesi için ricada bulunmuş. Yeğenim 26 Temmuz'da o şahısla motora binip iş görüşmesine gitmiş ve işe alınmış. İş görüşmesi sonrası motorcu arkadaşına Helin diye bir arkadaşının evine gideceğini söyleyip, kendisini oraya bırakmasını istemiş.

İzmir'de yol üzerinde baygın bulunduktan sonra hastaneye kaldırılan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Sinem Çiçek'in şüpheli ölümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Yeğeninin arkadaşlarının çelişkili konuştuğunu, Sinem'in son görüntüsünde bindiği görülen beyaz aracın kime ait olduğunu öğrenemediklerini söyleyen hala Pınar Doğrucu, suçluların bir an evvel bulunup cezalandırılmasını istedi.

Arkadaşı da yeğenimi bırakıp gitmiş. Bu da kamera kayıtlarında var. Ancak yeğenimin arkadaşları Helin ve Berfin çelişkili ifadeler kullanıyor. Arkadaşları Sinem'in eve sinirli bir şekilde geldiğini söylüyorlar ama kamerada önce Sinem'in eve gittiği, sonra arkadaşlarının eve gittiği görülüyor.

Ayrıca yeğenimi motorla bırakan arkadaşı da Sinem'in işe alındığı için çok mutlu olduğunu söylüyor. Arkadaşları yeğenimin 10 dakika durup birinin motoruyla evden ayrıldığını ifade ediyor ancak kamera kayıtlarında Sinem'in yarım saat evde durduğu ve motorla değil beyaz bir araçla gittiği görülüyor" ifadelerini kullandı.

"SİNEM'İN VÜCUDUNDA ÇOK YOĞUN MİKTARDA UYUŞTURUCU BULUNMUŞ"

Yeğenine ulaşamayan ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğunu ve ardından kızlarının Ege Üniversitesi Hastanesinde tedaviye alındığını öğrendiklerini aktaran Doğrucu, "Sinem akşam saatlerinde trafik polisleri tarafından yolda bulunmuş ve hastaneye sevk edilmiş. Sinem'in vücudunda çok yoğun miktarda uyuşturucu bulunmuş. Böbrekleri iflas etmiş ve 42 derece ateşi varmış. Doktorlar, yeğenimin hayati tehlikesinin yüksek olduğunu belirtmiş.

Bu sırada Sinem'in bulunduğu yerde bulunan Burak K. isimli şahıs da o sırada karakolda ifade veriyormuş. Bu şahıs, olay yerinde Sinem'in 5-10 metre arkasında bulunmuş. Üzeri kanlı ve yüzünde boğuşma izleri varmış. Polisler tarafından yakalandığında üzerinden Sinem'in cep telefonu çıkmış. Ertesi gün de tüm müdahalelere rağmen Sinem'i kaybettik" diye konuştu.

"'BU KİŞİLER BANA TECAVÜZ ETMEYE KALKTILAR' DİYE BAĞIRMIŞ"

Yeğeninin polisler tarafından bulunduğunda yarı baygın şekilde birkaç kişinin isminden bahsettiğini öne süren hala Doğrucu, şöyle konuştu:"Yeğenim, Cengiz ya da Cüneyt ile Ömer diye isimlerden bahsetmiş. 'Bu kişiler nerede, bana tecavüz etmeye kalktılar' diye bağırmış. İsimlerini zikrettiğine göre tanıdığı birileri de olabilir ama bizim tanıdığımız kişiler değil. Sinem'in arkadaşları çelişkili konuşuyor.

 

İLGİLİ HABERLER