Spor
  • 7.6.2023 12:46

Sivasspor'da Rıza Çalımbay depremi!

Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, görevinden ayrılacağını açıkladı. İşte tecrübeli teknik adamın ayrılık sözleri...

Süper Lig ekiplerinden Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, kırmızı-beyazlılarla yola devam etmeyeceğini ve görevinden ayrılacağını açıkladı.


'KİMSEYE KIRGINLIĞIM YOK'

Ayrılığını açıklayan tecrübeli teknik adamın sözleri şu şekilde:

"Sivas'ta 4 yıl çalıştık ve şimdi ayrılma vakti. Kimseye kırgınlığım yok. Güzel bir şekilde buradan ayrılıyoruz. Burası benim memleketim, tekrar geri dönmek üzere ayrılıyorum."

"Burada çok mutlu ve başarılı 4 yıl geçirdik. Bana göre son 10 yılın en başarılı Sivasspor takımıydı. Her şeye rağmen Türkiye Kupası'nı kazanan, Avrupa'ya giden ve ligde de istikrarlı olan bir takım vardı."

'TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ'

"Bizim sözleşmemiz bitti. Kulübün kongresi var. Yönetimin de önünü açıyoruz. Bir süre ayrılığın iyi olacağını düşünüyorum. Ondan sonra inşallah geri geliriz. Gelecek olan teklifleri değerlendireceğiz. Bizim aktif olmamız gerekiyor."

'ÇALIŞTIRDIĞIM HİÇBİR TAKIM DÜŞMEDİ'

"Ben işimi çok seviyorum. Ben futbolculuk hayatımda da tek bir takımda oynadım. Antrenörlük hayatımda 633. maça çıktım. Bunların hepsi bir istikrar. Kendimi övmek gibi değil. Sivasspor'da çok güzel şeyler yaptık biz. Burada bir tarih yazıldı. Herkesten daha fazla gurur duydum. Çünkü burası kendi memleketim. Bu sezon en zor sezonumuzu oynadık. Hem Avrupa, hem kupa hem ligi götürmek kolay değildi. Biz hiçbir zaman transferde büyük paralar verdirip oyuncular aldırmadık. Kulübün dengesini bozmadan iyi arkadaşlar aldırdık. Takımımızda bir sıkıntı ve kriz vardı onu iyi yönetmemiz gerekiyordu ve yönettik. Benim çalıştırdığım hiçbir takım düşmemiştir. Çalıştığım takımların hepsinde krizi çok iyi yönettik."

Güncellenme Tarihi : 7.6.2023 12:49

İLGİLİ HABERLER