Gündem
  • 31.8.2022 23:07

Skandal!.. Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ'cülere ihanet gibi söz.. Hepinizi devlete iade edeceğim

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bütün KHK’lıları göreve iade etme sözü

FETÖ ve PKK terör örgütleriyle iltisaklı olanların KHK'lar ile ihraç edilmesine karşı çıkışlar yapan CHP yönetimi, masumların göreve iadesi için yeniden yargılama yapılacağını söylüyordu. Kılıçdaroğlu son açıklamasında KHK'lıların tamamının göreve iade edileceğini savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD destekli 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamudan ihraç edilen KHK’lıların tamamını göreve iade edeceklerini söyledi.

Yurt çapında “KHK buluşması” adı altında organizasyonlar düzenleyen CHP, FETÖ iltisaklı kişilerin kurduğu KHK platformları ile biraraya geliyordu.

Partisinin grup toplantısını düzenlemek için Samsun’a giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada KHK ile ihraç edilenler ile sözde barış akademisyenlerinin görevine iade edileceğini söyledi.

Toplantının ardından Kılıçdaroğlu’na KHK ile ihraç edilen bir kişinin “Biz KHK’lılar son olarak somut bir şey duymak istiyoruz. Siz başa geldiğiniz zaman bize nasıl somut bir çözüm önerisi sunacaksınız?” sorusuna “Az önce televizyonların olduğu yerde de söyledim. KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz” yanıtını verdi. Bu sözlerin üzerine KHK’lı yeniden araya girerek, “Tamamını mı?” dedi. Kılıçdaroğlu “Tamamını” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu’nun sözleri firari FETÖ’cülerin yayın organları tarafından yayınlandı.

FETÖ’cüleri savunmasıyla bilinen HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun çocuğu Salih Gergerlioğlu, Kılıçdaroğlu’nun sözlerini alkışlayarak “Kılıçdaroğlu, “KHK‘lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz” demiş. Sonunda net ve kapsayıcı bir cümle, bravo.” dedi.

Bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi ise “Yapmayın Sn.Kılıçdaroğlu. Ben de mağdurları savunuyorum.Beraat etmiş KHK’lılar deseniz anlarız. Bütün KHK’lıları döndürmek nedir? Erdoğan gitsin de gerekirse FETÖCÜLER, PKK-ÖCALAN severler devlete çöksün demek yanlıştır. Ülkeye kötülük olur, lütfen bu denklemden dönün.” dedi.
CHP, daha öce KHK’lıların yeniden yargılanacağını, terör örgütü PKK propagandası yapmaktan dolayı görevlerine son verilen sözde barış akademisyenlerinin tamamının göreve iade edileceğini savunuyordu.

Kılıçdaoğlu’na soru soran KHK’lı kişi “Gülizar hanım bize çok yardımcı oldu” diyerek KHK’lılarla buluşmayı organize eden CHP Genel Başkan Yardımcıları Gülizar Biçer Karaca’ya teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu ise “Bir arkadaşımız sadece bu işlerle ilgileniyor” yanıtını verdi.

CHP’li Gülizar Biçer Karaca ve Yüksel Taşkın, sık sık KHK’lılar ile bir araya gelip onlara göreve iade sözü veriyordu.

 

 

Güncellenme Tarihi : 31.8.2022 23:13

İLGİLİ HABERLER