Gündem
  • 6.5.2021 13:25

Sobalı evden gelen CHP'li Aykut Erdoğdu bu serveti nasıl edindi? Şok yazışmalar

CHP'li Aykut Erdoğdu CHP'li belediyeleri haraca bağlamış! Yazışmaları ortaya çıktı

 Kaçak villasından sonra iskânsız dubleks evi ortaya çıkan Aykut Erdoğdu'nun ettiği hakaretler nedeniyle yediği tazminat cezalarını CHP'li belediye başkanlarına ödettiği ortaya çıktı SABAH, Erdoğdu'nun eski Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'den para istediği mesajlara da ulaştı: Sevgili başkanım, yaptığım yolsuzlukla mücadelenin karşılığı bu oldu... CHP Milletvekili Erdoğdu'nun KHK ile iş akitleri feshedilen akademisyenlerle ilgili "Partiye rapor hazırlayacağız" diyerek para topladığı da bu son dakika yazışmaları ile ortaya çıktı

Son dakika... İzmir Çeşme'de kaçak villa ve İstanbul Kadıköy'de iskânsız dubleks daire skandallarıyla gündeme gelen CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun, kendi partisinin belediyelerini bile adeta haraca bağladığı ortaya çıktı. SABAH'ın ulaştığı bilgi ve kanıtlara göre Erdoğdu, hakaret ettiği siyasilerin açtığı yüklü tazminat davalarının ücretleri ile akademisyenler için toplayacağı paraları CHP'li belediye başkanlarından tahsil etti. İşte SABAH'ın ulaştığı son dakika haberi ve o yazışmalar...

CHP'li Aykut Erdoğdu'nun para alışverişleri Şişli Belediyesi'nin CHP'li eski Başkanı Hayri İnönü ile yaptığı WhatsApp yazışmalarıyla da belgelendi.
 

Son dakika | CHP'li Aykut Erdoğdu CHP'li belediyeleri haraca bağlamış! yazışmaları ortaya çıktı

AYKUT ERDOĞDU'NUN YOLSUZLUKLA MÜCADELE YALANI

Yazışmalarda Erdoğdu, hakaretleri yüzünden açılan tazminat davalarının faturalarını belediyeye ödetmek için yolsuzlukla mücadele ettiği yalanına sığnıyor ve İnönü'ye şöyle diyor: "Sevgili başkanım, yaptığım yolsuzlukla mücadelenin karşılığı bu oldu. Ben konuyu S. ağabeye anlattım. Açık hesabımı akademisyenler için kullandım, şimdi icra başlatıyorlar. Başkanım akademisyenler için bu hafta bir şey yapabilir miyiz? Bir de C. gazetesine destek ver. Makbuzu da Seyit Bey (Torun) ile genel başkana gönder."

 
 

Son dakika | CHP'li Aykut Erdoğdu CHP'li belediyeleri haraca bağlamış! yazışmaları ortaya çıktı

YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKTI

İnönü, Erdoğdu'nun saat 21.00 sularında gönderdiği bu mesaja kısaca, "Çok yoğunum. Yarın olsa" karşılığını veriyor. Erdoğdu'nun Kanun Hükmünde Kararname'yle (KHK) iş akitleri feshedilen bazı akademisyenlerle ilgili "Partiye rapor hazırlayacağız" diyerek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ikna edip para topladığı da yazışmadan anlaşılıyor.
 

Son dakika | CHP'li Aykut Erdoğdu CHP'li belediyeleri haraca bağlamış! yazışmaları ortaya çıktı

SKANDALLARINI PARTİ İÇİNDE BİLMEYEN YOK

Aykut Erdoğdu, 2011'de yeni milletvekili olduğu dönemde İstanbul'da tam 14 CHP'li belediye olmasına rağmen yalnızca Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün yaptığı basın açıklamalarında arkasında durdu. Kendisine, Şişli Belediyesi'nin Esentepe'de bulunan eski binasında sekreter, odacı ve şoför tahsis ettiren Erdoğdu; yardımcısı, asistanı İlhan Ümit Güven'i de meclis üyesi yaptırdı.Son dakika | CHP'li Aykut Erdoğdu CHP'li belediyeleri haraca bağlamış! yazışmaları ortaya çıktı

İstanbul'a her geldiğinde tüm giderlerini belediyenin karşıladığı ofisi kullanan Erdoğdu'nun vergi mükellefi olmadığına dikkat çeken üst düzey 'li, "Erdoğdu'nun skandallarını parti içinde bilmeyen yok. Sadece milletvekili maaşıyla İzmir Çeşme'de villa, Kadıköy Osmanağa ve Moda'da daireler alması hayatın olağan akışına aykırı. Bunun bir açıklaması olmalı" dedi.

Son dakika | CHP'li Aykut Erdoğdu CHP'li belediyeleri haraca bağlamış! yazışmaları ortaya çıktı

HAYRİ İNÖNÜ HARACI YALANLAMADI

SABAH, Aykut Erdoğdu'nun para istediği 'nin 'li eski Belediye Başkanı 'ye de ulaştı. Şu sıralar ABD'de bulunan İnönü, yazışmaları yalanlamadı ve "Beni artık bu tartışmaların dışında tutun. Politik tartışmalara katılmak istemiyorum. Geçmiş işler. Hakikaten bir yorum yapmak istemiyorum. Siyaset zor iş" demekle yetindi.
 

ERDOĞDU'NUN YANITLAMASI BEKLENEN 5 SORU

1- Hakaretlerinizden ötürü açılan yüklü tazminat davalarından hangilerini  Belediyesi'ne veya başka 'li belediyelere fatura ettiniz?

2- KHK ile iş akdi feshedilen akademisyenlerle ilgili hazırladığınız raporu gerekçe göstererek belediyelerden ne kadar para topladınız?

3- Emlak beyanında arsa görünen Kadıköy'deki deniz manzaralı iskânsız dubleks dairenin kaçak bölümleri için 'li belediyenin "Kaçak bölümleri düzeltin" uyarısının üzerine neden yattınız?

Son dakika | CHP'li Aykut Erdoğdu CHP'li belediyeleri haraca bağlamış! yazışmaları ortaya çıktı

4- Şikâyet üzerine kaçak bölümlerini balyozla yıktırmak zorunda kaldığınız lüks villayı hangi gelirinizle satın aldınız?

5- Kendi ifadenizle "Kars'ın Sarıkamış ilçesinden, dört çocuklu Asım Erdoğdu'nun sobalı evinden çıkan" birisi olarak hayatın olağan akışına aykırı biçimde bu mülkleri nasıl edindiğinizi bir maliyeci olarak nasıl açıklayabilirsiniz?

İLGİLİ HABERLER