Ekonomi
  • 3.12.2022 21:55

Şok gelişme.. Şok market BİM'in CEOsu Galip Aykaç'ın istifasını istedi

Şok'tan BİM'e tepki: "Ayrılma süreci tamamlanana kadar..."

Şok Marketler Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada BİM İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç'ın açıklamalarına tepki gösterildi. Açıklamada, Galip Aykaç'ın dernek başkanlığından istifa etmesi istendi.

Şok Marketler Yönetim Kurulu, BİM İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç'ın açıklamalarına tepki gösterdiği bir açıklama yaptı. Açıklamada, Galip Aykaç'ın Gıda Perakendecileri Başkanlığı'ndan istifa etmesi istenirken, Aykaç istifa edene kadar ŞOK Market'in dernek faaliyetlerine katılmama kararı aldığı belirtildi.

ŞOK Market Yönetim Kurulu'nun yazılı açıklaması şu şekilde:

- BİM İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Sn. Galip Aykaç, 30 Kasım 2022 tarihinde basına açık bir toplantıda bazı açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalar öncesinde, basın açıklaması yapılacağı ve açıklamanın içeriği hakkında Gıda Perakendecileri Derneği tarafından herhangi bir Yönetim Kurulu kararı alınmamış ve herhangi bir ön bilgilendirme yapılmamıştır.
- Son zamanlarda farklı mecralarda gerçekleştirilen zincir marketlere yönelik suçlamaların doğru olmadığı ve özellikle zincir marketlerin fiyat artışlarının müsebbibi olmadığı aşikardır ve enflasyonun sebebi olarak zincir marketlerin gösterilmesi doğru değildir.
- Ancak ilgili tarihte Sn. Galip Aykaç tarafından yapılan açıklamalar, bu haksız saldırılara karşı kamuoyunu doğru bilgilendirmekten ziyade maksadını aşarak fiyat artışı tartışmalarının siyasi düzleme çekilmesine zemin hazırlamıştır. Bu açıklamalar nedeniyle Şirketimiz ve Derneğimiz zan altında kalmış, özellikle ticaretimize yönelik haksız ve ölçüsüz saldırıların maalesef artmasına sebebiyet vermiştir.
- Şok Market Yönetim Kurulu olarak; yapılan bu açıklamaları üslup ve tarz açısından tasvip etmediğimizi tarafınıza bildiririz. Bu nedenle Sn. Galip Aykaç'ın dernek başkanlığı görevinde daha fazla kalması sektörün ve hepimizin temsil edildiği derneğimize zarar vereceğinden, kendisinin bu görevden ayrılması gerekliliğini bilgilerinize sunarız.
- Ayrılma süreci tamamlanana kadar Şok Marketler olarak dernek faaliyet ve toplantılarına süresiz olarak katılmayacağımızı ve alınacak kararların Şirketimizi bağlamayacağını beyan ederiz.
- Bu süreçte kendisi tarafından Şirketimizi ve Derneğimizi bağlayacak herhangi bir açıklama yapmamasını önemle rica ederiz.
- Saygılarımızla
- Şok Marketler Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu
Resim

 

Güncellenme Tarihi : 4.12.2022 02:01

İLGİLİ HABERLER