Gündem
  • 30.1.2024 16:14

Solo Holding patronu Hakan Cengiz ve eşi Zehra Cengiz’e suikast

Solo Holding patronu Hakan Cengiz ve eşi Zehra Cengiz’e motosikletli saldırganlar tarafından suikast düzenlendi
İstanbul’da iş insanına suikast girişimi. Solo Holding patronu Hakan Cengiz ve eşi saldırıdan yara almadan kurtulurken şoförü başından yaralandı. Polis iki saldırganı arıyor.

Solo Holding’in sahibi Hakan Cengiz ve Zehra Cengiz’in içinde bulunduğu otomobile motosikletli ve kasklı bir saldırgan tarafından silahlı saldırı düzenlendi.  Saldırıda Cengiz çifti yaralanmazken 40 yaşındaki şoförleri Muhammet Yaşar başından yaralandı.

KURŞUN YAĞMURUNA TUTTULAR

PD’nin edindiği bilgiye göre olay şöyle gelişti.
Bugün saat 11:50 sıralarında Cengiz çifti şoförleri Yaşar’ın kullanımında olan  34 CRS 782 plakalı araç ile yola çıktı.
Mahmutbey gişelerinde seyir halindeyken otomobillerine sağ tarafından gelen motosikletli kasklı saldırganlar otomobili kurşun yağmuruna tuttu. 

Cengiz’in olayın ardından verdiği ilk ifadede motosiklet arkasında oturan şahsın araçlarına doğru ateş ettiğini söylediği öğrenildi.
Olay yerinde saldırganın silahından çıkan boş kovanlar bulundu. 

Atılan mermilerden dördü de araca isabet etti. Mermilerden biri şoförü Muhammed Yaşar’ı başından yaraladı. Yaşar, Bağcılar Medipol Hastanesi’ne kaldırıldı.
Polis saldırganların yakalanması için operasyona başladı.

ANKARA’YA YATIRIM VE İKİ ŞİRKETLE DAVALIK OLMASIYLA GÜNDEM OLMUŞTU

Silahlı saldırıya uğrayan Hakan Cengiz’in yönetim kurulu başkanı olduğu Solo Holding, enerji, gayrimenkul, turizm ve tekstil alanlarında faaliyet gösteriyor. Holdingin Türkiye dışında dört ülkede de yatırımları var.
Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Cengiz, 5 Mayıs 2023 günü yaptığı açıklamada İstanbul’dan sonra Ankara'da da inşaat ve gayrimenkul sektöründe faaliyet göstereceklerini duyurmuştu. Cengiz, RD İnşaat ile ortaklı kurduklarını ve Ankara’ya 20 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıklamıştı.

İKİ ŞİRKETLE MAHKEMELİK OLDU

Ancak Solo Holding geçtiğimiz yıl sadece bu yatırımla değil aynı zamanda yaşadığı bir ticari anlaşmazlık ile de gündeme geldi.
Hakan Cengiz, Kervansaray Oteller Grubu ile yaşadıkları ve mahkemeye taşıdıkları sorunu geçen 4 Şubat 2023 günü yaptığı basın açıklaması ile şöyle duyurmuştu.
‘’Kervansaray Oteller Grubu ile yaptığımız devre tatil satışı anlaşması neticesinde, devralmamız gereken Bursa Kervansaray Termal Otelin, daha öncesinden Kolan Hastaneler Grubuna devredilmiş olduğunu üzülerek öğrendik. Konu ile ilgili tüm yasal süreçleri, elimizde bulunan resmi evrak ve sözleşmelerimiz ile başlatmış bulunmaktayız.’’ 

Cengiz, yaşanan süreçten dolayı mağdur olduklarını da belirterek, yasal süreç de başlattıklarını da beyan etmişti.

patronlardunyasi.com

Güncellenme Tarihi : 30.1.2024 16:17

İLGİLİ HABERLER