Gündem
  • 27.5.2024 10:48

Son açıklama şüpheleri arttırdı.. Fetullah Gülen haini komada

Öldüğü iddia edilen Fetullah Gülen'le ilgili çarpıcı bilgiler gelmeye devam ediyor. 
Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki malikanesinden apar topar kaçırıldığını duyuran öz yeğeni Ebuseleme Gülen, malikaneye gidip canlı yayın yapmıştı. Canlı yayında Malikanede kimsenin olmadığı görüntülere de yansımıştı.
Ebuseleme Gülen amcasının 15 Temmuz darbesini gerçekleştiren FETÖ'nün mollalar ekibi tarafından kaçırıldığını belirterek, “Cevdet Türkyolu ve büyük abiler amcamı götürdü. Nereye götürdüklerini açıklasınlar” dedi.
Bu haberler üzerine şoka giren örgüt elemanları panikle haber almaya çalıştı.
Olayın üzerinden 4 gün geçmesine rağmen Fetullah Gülen'in tek tek kare fotoğrafı ne de videosu yayınlanmadı. Bu gelişmeler teröristbaşının öldüğü veya ağır komada olduğu iddialarını daha da güçlendirdi.
Baskılar artınca Fetullah'ın resmi sitesinden görüntüsü verilmeden, “Hocanın sağlığı iyi. Sakin bir yere götürdük” açıklaması yapıldı.
Bu açıklama da Fetullah'ın öldüğü veya ölüm döşeğinde olduğu iddialarını kuvvetlendirdi..
 

FETÖ’nün Pensilvanya Eyaletinde yaşadığı çiftlik karıştı. Fethullah Gülen çiftlikten ayrıldı mı? Öldü mü?

FETÖ’cülerin birbirine girdiği, Fethullah Gülen’in kaldığı Pensilvanya Eyaleti’ndeki çiftlikten ayrıldığı öne sürüldü. İddiaya göre, örgüt içi kavga nedeniyle Gülen’in kendisine yakın bir grupla ‘güvenli’ bir yere taşındı.

Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, ‘Cevdet Türkyolu, Adil Öksüz’ gibi isimlerle başka bir yere nakledildiğini söyledi. Buarada Gülen’in çok hasta olduğu, bu nedenle kimseyle görüştürmek istenmediği de verilen haberler arasında.

FETÖ elebaşı Gülen’in uzun süredir hasta olduğu biliniyor. Gülen’e yakın Herkul org’dan yapılan açıklamada, ‘Muhterem Hocamızın sağlığı çok şükür yerindedir. Muhterem Hocamız, doktorların tavsiye ve ısrarı üzerine kısa bir süredir daha sakin bir ortamda günlük rutin programlarına devam etmektedir. Kıymetli dostlarımızın bu konuda aksi bilgilere itibar etmemelerini tavsiye ederiz’ denildi.

FETÖ ÖLDÜ MÜ?

Gülen’in daha öncede öldüğüne ilişkin haberler çıkmıştı.

New Jersey’de bulunan Tugra Books isimli kitap yayıncısı, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in öldüğünü, örgütü artık damadı Cevdet Türkyolu’nun temsil edeceğini açıklayarak taziye mesajı paylaşmıştı.
FETÖ liderinin zehirlendiği ve örgütün Pensilvanya’daki çiftlikte kalan bir mollanın da intihar ettiği öne sürülmüştü. Hatta Gülen’in yaşadığı çifliğin içerisinde bir mezarlıkta gömüleceğine ilişkin haberler çıkmıştı.
FETÖ Örgütü içinde güncel olan asıl önemli konu; ‘Gülen’den sonrası ne olacak, milyonlarca doları kimler paylaşacak, kimler yönetecek ve tabii ki mücadeleyi hangi gurup kazanacak.’

Güncellenme Tarihi : 27.5.2024 11:04

İLGİLİ HABERLER