Asayiş
  • 28.8.2021 21:32

Soylu : 4 PKK'lı terörist teslim oldu

4 terörist daha teslim oldu! 'PKK ve tüm terör örgütlerini anneler çökertecek'

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucu terör örgütü PKK’dan kaçan 4 örgüt mensubunun güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Teslim olan örgüt mensuplarından birinin ailesi, ’Evlat Nöbeti’ndeki aileler arasında yer aldığı belirlendi. Gelişmeye ilişkin paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da "PKK ve tüm terör örgütlerini Anneler ÇÖ-KER-TE-CEK!" ifadesini kullandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK/KCK terör örgütünden kaçan 4 örgüt mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarından birinin ailesi, ’Evlat Nöbeti’ndeki aileler arasında yer aldığı belirlendi. Teslim olan örgüt mensuplarının, 2013 ve 2015 yılları arasında örgüte katıldığı, son olarak Suriye ve Irak’ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi.

Böylelikle; 2021 yılı içerisinde sadece ikna yoluyla teslim olan örgüt mensuplarının sayısı 136’ya yükselirken, Evlat Nöbeti’nde 32'nci buluşma gerçekleşecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Evlat Nöbeti'nde bir güzel haber daha: 32. buluşma gerçekleştiriliyor. Şırnak'ta, Evlat Nöbeti'ndeki aile evladına kavuşuyor... PKK ve tüm terör örgütlerini Anneler ÇÖ-KER-TE-CEK!"


 

Güncellenme Tarihi : 28.8.2021 23:16

İLGİLİ HABERLER