Gündem
  • 17.3.2023 10:25

Soylu acılı anneye söz verdi.. Çocuğunu bulup getireceğim

Soylu 'Yetkilerden tek isteğim var' diyen acılı anneyi aradı! "Nerede olursa olsun getireceğim onu"

Alev Demirok, Hatay Antakya'da yıkılan Alya Uçar Apartmanı'nın altıncı katındaki evlerinde 11 yaşındaki oğlu Ali Armanç Demirok'u kaybetti. Acılı annenin gözyaşları içinde anlattığı hikayenin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aileyi aradı. Bakan Soylu "Nerede olursa olsun getireceğim onu" diyerek gerekenin yapılacağını söyledi.

Efeler 09 SFK Ali Armanç'a ağlıyor - Güncel Spor Haberleri

Hatay Antakya İnönü Bulvarı'nda yaşayan Demirok Ailesi depreme oturdukları Alya Uçar Apartmanı'nın 6'ncı katında yakalandı. Baba Serdar Demirok (43) görevi gereği yurt dışındaydı. Büyük bir gürültüyle çöken apartmanın enkazından anne Alev Demirok bir boşluk bulup çıkmayı başardı.

Acılı anne isyan etmişti... Bakan Soylu ile görüştü: Kaçan müteahhit için  harekete geçiliyor - Son Dakika Haberleri İnternet

ENKAZIN BAŞINDAN AYRILMIYOR
11 yaşındaki oğlu Ali Armanç Demirok'u bir türlü bulamayan anne, saatlerce enkazda oğluna ulaşmaya çalıştı. İkinci günün sonunda Ali Armanç Demirok'un cesedini çıkaran acılı anne o gün bugündür enkazın başından ayrılmıyor.

POSTA dün manşet yapmıştı! Bakan Soylu: Nerede olursa olsun getireceğim onu  - Gündem Haberleri

"5 MİLYON TL'YE MEZAR ALMIŞIZ"
Alev Demirok, CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk'e verdiği röportajda "Ben 10 yıl boyunca tedavi gördüm, Ali Armanç'ı doğurmak için. Çok akıllıydı Alim. Ata Koleji'nde burslu okuyordu. Biz onun için almıştık bu evi. 5 milyon TL'ye mezar almışız da haberimiz yokmuş. Çok lüks, güvenli diye aldığımız ev oğluma mezar oldu. İlkokul mezunu müteahhit Hikmet Günsay ortada yok" diyerek gözyaşı döktü.

"NE OLUR BULUP ADALETE TESLİM EDİN"
Acılı annenin gözyaşları içinde anlattığı hikayenin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aileyi aradı. Alev Demirok, Soylu'ya "Sayın Bakanım ne olursunuz bu müteahhidi bulun. Benim en kıymetlim artık yok. Biz güvenli diye aldık bu evi. Duyduğumuza göre Müteahhit Hikmet Günsay, Kıbrıs'a kaçmış. Ne olur bulup adalete teslim edin" dedi.

"GETİRECEĞİM ONU"
Bakan Soylu "Nerede olursa olsun getireceğim onu" diyerek gerekenin yapılacağını söyledi.

Güncellenme Tarihi : 18.3.2023 12:13

İLGİLİ HABERLER