Asayiş
  • 29.9.2023 14:43

Suç örgütü ‘Şahinler’ e 7 ilde eş zamanlı operasyon

Son günlerde sık sık haberlere konu olan çete operasyonlarına bir yenisi eklendi. İçişleri Bakanlığı "Şahinler" olarak bilinen suç örgütüne yönelik 7 ilde yapılan operasyonda çete lideri Mehmet Şahin de dahil şüpheli 41 yakalandığını duyurdu.

Sokak ortasında çıkan çatışmalar, kanlı pusular, ve son günlerde üst üste çökertilen çeteler… Türkiye’nin dört bir yerinden bu ve benzeri haberlere her gün bir yenisi ekleniyor. Liderinin soyadı ya da lakabıyla anılan bu çetelere bir yenisi daha eklendi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapışan açıklamada “Şahinler” olarak bilinen suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 7 ilde operasyon yapıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında “Şahinler” olarak bilinen suç örgütünün yöneticisi ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 56 şüpheli tespit edildi.

Savcılık, telefon dinlemeleri, mağdur ve tanık beyanları, rapor ve tutanak içeriklerinden elde edilen delillere göre 18 eyleme karıştığı tespit edilen şüpheliler hakkında gözaltı kararı verdi.

Bunun üzerine harekete geçen emniyet güçleri, İstanbul, İzmir, Muğla, Ankara, Ordu, Bartın ve Samsun’da şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı.

Çete lideri Mehmet Şahin’in de aralarında 41 şüpheli gözaltına alınırken, 4 kişinin yurt dışında, 3 kişinin de cezaevinde olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan şüpheliler emniyete götürülürken, 8 kişiyi arama çalışması sürüyor.

18 SİLAH 660 MERMİ

Baskında, 16 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği, 660 mermi, 3 çelik yelek ve bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Güncellenme Tarihi : 29.9.2023 14:49

İLGİLİ HABERLER