Dünya
  • 28.7.2021 08:51

Taliban ünlü komedyeni ağaca asıp boğazını kesti

Taliban, ünlü komedyeni acımasızca infaz etti

Afganistan'ın popüler komedyeni Nazar Mohammad aka Khasha'nın Taliban tarafından acımasızca öldürüldüğü belirtildi.Khasha'nın Perşembe gecesi saldırıya uğradığı ve Kandahar'da evinden çıkarıldıktan sonra kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldığı ifade edilidi.

Nazar Mohammad aka Khasha'nın idam edilmeden önce Taliban tarafından kaçırılıp tokatlandığı bir video sosyal medyada gündem olurken, görüntüler büyük tepki çekti.

Afghanistan: Popular comedian Nazar Mohammad aka Khasha Zwan killed by  gunmen; family blames Taliban

Video, İran International'ın kıdemli muhabiri Tajuden Soroush tarafından paylaşıldı. Videoda; elinde silah olan bir Taliban üyesinin Khasha'yı defalarca tokatladığı görülüyor. Soroush, "Bu video, Kandahari komedyeni Khasha'nın Taliban tarafından tutuklandığı, onu arabanın içinde tokatladığı ve sonra öldürdüğü anı gösteriyor" diye yazdı.

Khasha'nın bir ağaca bağlanarak, boğazını kestikleri belirtilirken, komedyenin boğazı kesilmiş halde yerde yatarken bulunduğu aktarıldı. Komedyenin ailesinin de saldırıdan Taliban'ı sorumlu tuttuğu ifade edildi.

Day of news on live map - July, 23 2021 - Afghanistan news map - security  alerts from Afghanistan - afghanistan.liveuamap.com

Komedyen daha önce Kandahar Polisi'nde görev yaptı. Daha önce de CNN, Taliban'ın ABD Ordusu için çalışan Afgan tercüman Sohail Pardis'in kafasını kestiğini bildirmişti.

İLGİLİ HABERLER