Gündem
  • 28.2.2016 17:34

Tankların yürütüldüğü caddede 28 Şubat yürüyüşü

AK Parti Ankara Gençlik Kolları, 28 Şubat Darbesi'nin yıl dönümü dolayısıyla protesto amaçlı yürüyüş gerçekleştirdi. 28 Şubat 1997 tarihinde tankların yürütüldüğü Ankara Caddesi'nde toplanan AK Partililer adına yapılan basın açıklaması yapan AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Mahmut Cavga, "Bugün demokrasi tarihimize kara bir leke olarak düşen 28 Şubat'ın yıldönümü" dedi.

"Bundan 19 yıl önce sözde demokrasiye balans ayarı vermek isteyenler, post modern darbe olarak nitelendirdikleri kararlarla Türk demokrasi tarihinin utanç sayfalarından birini yazdılar" diyen Cavga, "19 yıl önce darbeci zihniyet Milli Güvenlik Kurulunda iktidarı değil, milli iradeyi yani Türk halkını, hak ve özgürlükleri hedef aldı. Türk milleti kendine yapılan bu zulmü unutmadı, affetmedi. Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat zulmü, 2001 yılında milletin evlatları tarafından kurulan AK Parti ile sona erdi. Kurucu liderimiz, şu anki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının kararlı tutumları ve dava aşkı ile darbeciler yargı önünde hesap verdi" şeklinde konuştu.

Yürüyüş sırasında, "Sonbahardan kışa devreder yeşilin zevali, 28 Şubat kışın en zifiri hali", "Şubat ayı hiç bin yıl sürer mi?", "Darbelerle büyüdük darbeleri büyütmeyeceğiz" yazılı pankartlar taşındı.

UĞUR KAN YÜKSEK

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 15:59

İLGİLİ HABERLER