Spor
  • 13.5.2013 13:00

Taraftar Burak’ın öldürüldüğü yerde buluştu

Fenerbahçelilerin acısını paylaşa bir Galatasaray taraftarı ise formasını gömleğinin içine gizleyerek Yıldırım’ın yasını tuttu.
Fenerbahçe - Galatasaray maçı dönüşünde Edirnekapı Metrobüs durağı yakınlarında bıçaklı saldırıya uğrayan Burak Yıldırım’ın ölümü, sosyal medyada büyük yankı buldu. Sosyal medyada örgütlenen Fenerbahçe taraftarları, Yıldırım’ın öldürüldüğü metrobüs durağında buluştu.
Burak için çok üzüldüğünü söyleyen bir taraftar, “Acımız çok büyük. Tribünlerde birlikte bağırdığımız, Fenerbahçe’nin sevincini, hüznünü birlikte yaşadığımız kardeşimizi acı bir şekilde kaybettik. Fenerbahçemizin başı sağ olsun” dedi.
Burak’ın yasını tutmaya Fenarbahçeli bir arkadaşı ile birlikte gelen Galatasaray taraftarı Uğurcan Köksal ise tepkilerden çekinerek formasını gömleğinin içine gizledi.
Futbol için üzücü bir gün yaşandığını söyleyen Köksal, “Anneler gününde bir çocuğun annesinden ayrı kalması çok üzücü. Ben Galatasaraylıyım bugün Fenerbahçeliler’in yasını yaşamaya geldim. Futbolda böyle şeyler olmasın. Futbol bir oyun, bir zevk. 90 dakikayı hayata sığdırmamak lazım. Bazen gerçekten sevindiren ve üzen durumlar oluyor. Ama böyle olunca sevinci insanların kursağında kalıyor. Fenerbahçeliler haklı bir galibiyet aldı ama hiçbir Fenerbahçeli buna sevinemedi. Bir insanın ölümü gerçekten üzücü” diye konuştu.
Formasını gizleyerek gelmek zorunda kaldığını söyleyen Köksal, “Ben buraya geliyorum ama formamı kapatarak geliyorum. Bunlar olmasın. Bu olay Galatasaray kulübüne maledilmemeli. İki insan yaptı diye bütün taraftarlar mı hatalı” şeklinde konuştu.
Köksal’ın Fenerbahçeli arkadaşı Serdar Beyazıt ise “Acımıza ortak olduğu için Allah razı olsun kardeşimden. İki tane Galatasaraylı kendisini bilmez taraftar, burada Burak kardeşimi acımasız bir şekilde öldürdüler. Annesi dün Burak’a kapıyı açamadı. Bir anneler gününde çocuğu öldürdüler. Ne kadar kötü bir durum. Arkadaşım bu acımıza ortak oldu Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER