Gündem
  • 1.9.2023 11:16

Tecavüz sırasında yakalanan HDP'nin cincisi linçten zor kurtuldu

HDP toplantılarınra boy gösteren ve onlara sözde namaz kıldıran cinci, akrabası olan genç kıza tecavüz sırasında yakalandı..

Linç Edilmek İstendi: Sahte Hoca Burhan Dalğali Yine Bir Kadını Taciz Etti

Kadınların vücuduna yazdığı Arapça yazılarla gündeme gelmişti... Linçten zor kurtuldu! İstanbul Esenler'de sosyal medyada bir kadının vücuduna Arapça yazılar yazmasıyla gündeme gelen Burhan Dalğali, 'Dini inanç ve duyguları istismar ederek dolandırıcılık' suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmış ve hükmün açıklanması geri bırakılmıştı. Dalğali, bu kez aynı apartmanda oturan akrabası 22 yaşındaki Bahar E.'yi taciz ettiği iddiasıyla linç edilmek istendi. Mahalle sakinlerinden Fatma Yalçın, 'Hepimizin çoluğu, çocuğu, torunu var. Korkuyoruz. İyi ki o kız büyüktü kendini kurtarabildi, ya kendisini savunamayacak biri olsaydı?' şeklinde konuştu.

22 yaşındaki akrabasını taciz eden sahte hoca Burhan Dalğali tutuklandı

Sosyal medyada bir kadının vücuduna Arapça yazılar yazmasıyla gündeme gelen Burhan Dalğali, yeni bir olayla ortaya çıktı. Dalğali'nın bu kez de aynı apartmanda oturan akrabasını taciz ettiği öne sürüldü.

İstanbul Esenler'de kendisini hoca olarak tanıtan ve kadınları evliliklerini kurtarma vaadiyle gündem olan Burhan Dalğali yeni bir olay ile gündeme geldi.

O dönem sosyal medyada yayımlanan görüntülerinde kadınların vücuduna Arapça yazılar yazmasıyla çokça tartışılan Dalğali, 'dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık' suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis ve 820 TL adli para cezasına çarptırılmıştı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2023/8/31/173535499-akrabasini-taciz-ettigi-iddia-edilen-sahte-hocayi-lincten-polis-zor-kurtardi_4.jpg

Ancak mahkeme sanığın sabıkasız oluşu ve mahkemede bir daha suç işlemeyeceği kanaati oluştuğundan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar vermişti.

İLK SUÇU DEĞİLMİŞ

Aynı zamanda 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan da yargılanan Burhan Dalğali'nin bu kez aynı apartmanda oturan 22 yaşındaki akrabası Bahar E.'yi taciz ettiği iddia edildi.

Yine Burhan Dalğali, yine olay Sahte hocadan akrabasına iğrenç pusu

İddiaya göre Dalğali evine çıkmak isteyen Bahar E. ile apartmanda karşılaştı. Merdiven boşluğunda fiziksel tacizde bulunan Dalğali, Bahar E.'yi tadilatta olan boş daireye çekmeye çalıştı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2023/8/31/173535827-akrabasini-taciz-ettigi-iddia-edilen-sahte-hocayi-lincten-polis-zor-kurtardi_5.jpg

Elindeki çakıyla Dalğali'yi yaralayarak kurtulan Bahar E. polis ve akrabalarına haber verdi. Toplanan kalabalık Burhan Dalğali'yi linç etmek istedi, taş atarak evinin camlarını kırdı. Dalğali olay yerine gelen polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri almasıyla gözaltına alınabildi.

"YA KENDİSİNİ SAVUNAMAYACAK BİRİ OLSAYDI?"

Mahalle sakinlerinden Fatma Yalçın, "Kız merdivenlerden evine çıkarken yakalamış, taciz etmiş. Kız bağırarak aşağıya indi, polisi aradı. Kardeşini de aradı. Kardeşi geldiğinde ona durumu anlattı. Kardeşi yukarı çıktı ama adam kapıyı açmadı. Daha sonra aşağıya inip cama taş attı 'Çık,' dedi. Sonra polisler geldi burada büyük bir olay oldu. Adamı polisler önlem alarak çıkarttı. Burada toplanan halk onu eline geçirseydi affetmezlerdi. Tacize uğrayan kızın kardeşi, 'Sen taciz suçundan ceza aldın 3 ay yatıp çıktın, yırttın yine mi böyle bir işe kalkışıyorsun' dedi. Hepimizin çoluğu, çocuğu, torunu var. Korkuyoruz. İyi ki o kız büyüktü kendini kurtarabildi, ya kendisini savunamayacak biri olsaydı? Bir kız çocuğu erkek çocuğu olsaydı ne olacaktı? Böyle insanlar sokakta dolaşmamalı" dedi.

Sevgi Aksoy ise "Adam zaten cinci hoca şeklinde tacizciymiş. Cin çıkaracağım diye genç kadınları taciz ediyormuş" dedi.

Polis ekipleri güvenlik gerekçesiyle Dalğali'nin yaşadığı binanın önünde bekleyişini sürdürüyor. Burhan Dalğali ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Dalğali, emniyetteki işlemlerinin bitmesinin ardından Bakırköy Adalet Sarayı'na sevk edildi. Dalğali, Savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince 'Basit cinsel saldırı' suçundan tutuklandı.

Güncellenme Tarihi : 2.9.2023 10:08

İLGİLİ HABERLER