Gündem
  • 13.4.2024 22:00

Teleferik faciasında ölen adam FETÖ'cü hakim çıktı

Teleferik faciasında ölmüştü! 'Memiş Hoca' bakın kim çıktı?
Antalya’da dün yaşanan teleferik faciasında hayatını kaybeden Memiş Gümüş’le ilgili dikkat çeken bir ayrıntıya ulaşıldı.Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Sarısu teleferik hattında dün korkunç bir kaza meydana geldi. Heyelan nedeniyle demir direklerden birinin kırılması sonucu tabanı çöken bir teleferik kabinindeki 8 kişi metrelerce yüksekten yere çakıldı. 

Kazada ölen Memiş Gümüş'ün çevresinde 'Memiş Hoca' olarak bilindiği ve teleferiğe ilk defa bindiği ortaya çıktı. 

Teleferik faciasında ölmüştü! 'Memiş Hoca' bakın kim çıktı? - Sayfa 3

Ayrıca eski bir hakim olan Gümüş'ün hakimlik döneminde FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edildiği ortaya çıktı.

Teleferik faciasında ölmüştü! 'Memiş Hoca' bakın kim çıktı? - Sayfa 4

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Sarısu teleferik hattını tutan demir direklerden biri dün saat 18.00 sıralarında heyelan nedeniyle kırıldı, kabinlerden biri de ona çarptı. İçinde 8 kişinin bulunduğu kabinin tabanı çöktü. Kabinde bulunan 8 kişi metrelerce yükseklikten yere düştü. Kazada 1 kişi öldü 7 kişi ise yaralandı. Ölen kişinin Aydın’ın Söke ilçesinden ailesiyle bayram tatiline giden Memiş Gümüş olduğu öğrenildi. Gümüş'ün öğretmen eşi Keziban Çapar Gümüş (49) ve oğulları Fatih Gümüş (14) ile Lütfullah Gümüş (17) de kazada yaralandı.

Teleferik faciasında ölmüştü! 'Memiş Hoca' bakın kim çıktı? - Sayfa 5'MEMİŞ HOCA' FETÖ SORUŞTURMASINDAN İHRAÇ EDİLMİŞ
Hayatını kaybeden Memiş Gümüş'ün camilerde müezzinlik yapıp, Kuran okuması nedeniyle çevresinde 'Memiş Hoca' olarak tanındığı, hakimlik yaparken FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edildiği, eşi Keziban Çapar Gümüş'ün ise Bağarası Hürriyet İlkokulu'nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptığı öğrenildi.

Yakınları, Memiş Gümüş'ün cenazenin bugün akşam Söke'ye getirileceğini, yarın Bağarası Mahallesi'nde toprağa verileceğini bildirdi.

Güncellenme Tarihi : 14.4.2024 15:01

İLGİLİ HABERLER