Gündem
  • 2.2.2023 18:04

Terör beklentisiyle konsolosluklarını kapatan 9 büyükelçi Dışişleri'ne çağrıldı

Türkiye'de terör eylemi tehdidi bahanesiyle konsolosluklarının çalışmalarına ara veren ülkelerin de aralarında olduğu 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

ollanda Başkonsolosluğu'nun ardından Almanya, Fransa, Belçika ve İngiltere Başkonsolosluğu da kapatıldı. Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu, bugün de güvenlik bahanesiyle halka kapalı olacağını duyurdu.

9 BÜYÜKELÇİ DIŞİŞLERİ'NE ÇAĞRILDI

Türkiye'de terör eylemi tehdidi bahanesiyle konsolosluklarının çalışmalarına ara veren ülkelerin de aralarında olduğu 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bazı ülkelerin İstanbul'daki konsolosluklarını 'güvenlik' bahanesiyle geçici olarak kapatma kararına sert tepki göstererek, "Ülkemizdeki bazı büyükelçiliklerin ve başkonsoloslukların ülkemizin güvenlik koşulları hakkında endişe yaymaya dönük açıklamalar yaptıklarını görüyoruz. Bunlar sorumsuz açıklamalardır. Bu sorumsuzluk kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

SOYLU : "60 MİLYON TURİST HEDEFİNDEYKEN BU PSİKOLOJİK HARBE BAŞLADILAR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "3-4 gündür DEAŞ üzerinden 60 milyon turist hedefini koyduğumuz bir günde Türkiye'de yeni bir psikolojik harp başlatmanın eşiğini oluşturmuşlardır" dedi.

Soylu şöyle devam etti:

DEAŞ'IN SAHİBİ SİZ DEĞİL MİSİNİZ?

DEAŞ'ın sahibi kim? Biz size binlerce Avrupalı DEAŞ'lı gönderdik Ne yaptınız o DEAŞ'lıları?

BİR ÜLKEYE İSTİHBARAT SATIŞI YAPAN İSMİ TESPİT ETTİK

Bir istihbarat elemanı Türkiye'de birkaç kişiye elemanlık teklif etmiş, Türkiye de bunu izlemiştir. Bu istihbarat elemanı, bir ülkeye istihbaratını pazarlamıştır. O istihbarat elemanının kim olduğunu Türkiye Cumhuriyeti biliyor.

Siyasi kazanç uğruna bu ülkenin pazarlamasını yapanlar her zaman dumura uğramışlardır. Çünkü bu millet feraset sahibi bir millettir.

İSTİKLAL SALDIRISINI NEDEN HABER VERMEDİNİZ?

İstiklal'deki saldırıda sizin koyun koyuna olduklarınızı biz biliyoruz. Madem çok biliyordunuz İstiklal saldırısını neden haber vermediniz?

Güncellenme Tarihi : 2.2.2023 18:11

İLGİLİ HABERLER