Gündem
  • 2.4.2024 12:02

The New York Times : srail'in desteği Berlin için utanç verici hale geldi

İşgalin Gazze'de işlediği suçlar Almanya'nın tutumunda somut bir değişiklik.. The New York Times: İsrail'in desteği Berlin için utanç verici hale geldi 

Almanya Başbakanı Olaf Schulz, Mescid-i Aksa Tufanı sonrasında işgale destek açıklayan ilk Batılı liderlerden biriydi. Almanya'nın "İsrail'in yanında tek bir yeri" olduğunu ancak bu yerin, İsrail'in en büyük ikinci silah tedarikçisi ve liderliği İsrail'i varlığının ulusal nedeni olarak tanımlayan Almanya için bir utanç kaynağı haline geldiğini söyledi. The New York Times tarafından yayınlanan What'a göre, Holokost günahının kefareti .

Geçtiğimiz hafta İsrail'in Gazze'ye yönelik işgal saldırıları devam ederken, Almanya Başbakanı Tel Aviv'de bir kez daha Netanyahu'nun yanında yer aldı ancak bu sefer farklı bir tonda konuştu. Şunu merak etti: "Hedef ne kadar önemli olursa olsun, bu yüksek fiyatın gerekçesi olabilir mi?"

Almanya'nın işgale ilişkin

32.000 kişiyi aşan ölü sayısına yönelik artan uluslararası öfke ve Şerit'in ufkunda beliren kıtlık olasılığıyla birlikte Alman yetkililer, ülkelerinin İsrail'e verdiği desteğin tüm sınırları aşıp aşmadığını merak etmeye başladı.

Bu yeni sert üslup, kısmen işgalin, güneydeki Gazze şehrinde bulunduğunu söylediği Hamas üyelerini takip etmek için Refah'a girmenin gerekliliğine vurgu yapmaya devam etmesinden duyulan korkunun bir sonucu olarak ortaya çıkıyor.