Gündem
  • 28.6.2024 21:31

Ticaret Bakanı Ömer Bolat'a 'istifa' operasyonu!

Sosyal medyada sıkça karşılaşılan algı operasyonlarının bir yenisi, mevcut kabine üyelerine yöneltildi. Gece saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'istifa ettiği' yönündeki iddiaları ortaya atan bazı medya kuruluşları, sabah saatlerinde Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ı da bu spekülasyonlara dahil etti. Resmi bir açıklamaya dayanmayan bu iddialarla, kabinenin bazı çevreler tarafından yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı düşünülüyor. Hatırlanacağı gibi Bakan Bolat, İsrail'e ambargo uygulama kararı sonrası bir güruh tarafından hedef gösterilmişti.

Dün gece saatlerinde, başta X olmak üzere birçok sosyal medya platformunda bakanların istifa edeceği öne sürülerek algı operasyonlarına girişildi.

Mevcut kabineyi hedef alarak dezenformasyon yapan bazı medya organları, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifalarını sunduklarını' iddia ederek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ı da bu iddialara dahil etti.

İstifa söylentileriyle kabine operasyonu: İddiaların arka planında ne var?

Önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan... Bakanların, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a istifasını sundukları yönündeki iddiaların arka planında ne var? Resmi açıklamalar yapılmamasına rağmen bakanların istifa söylentileriyle yıpratılması, bazı kesimlerin 'kabineyi organize etme çabası' olarak yorumlanıyor.

İsrail'e uyguladığı ambargodan dolayı hedef gösteriliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, terör devleti İsrail'e karşı alınan ambargo kararının ardından özellikle sosyal medyada hedef gösteriliyor.

Nisan ayında katıldığı canlı yayında, Türkiye'nin dünyada İsrail'e ambargo uygulayan ilk olduğunu vurgulayan Bolat, "Maalesef bugüne kadar uluslararası bir ambargo kararı alınmadı. Dünyada Türkiye, bu sabah alınan kararla bir işaret fişeği yakmıştır." açıklamasında bulunmuştu.

Bakan Bolat'ın açıklamalarını hiçe sayan güruh, İsrail ile ticaretin sürdüğü yalanını ortaya atıp asılsız ithamlarla Ticaret Bakanlığını hedef almıştı.

Kabineyi şekillendirme çabası mı?

Resmi bir açıklamaya dayanmayan bu iddialarla, kabinenin bazı çevreler tarafından yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı düşünülüyor.

Bu haberlerle ilgili iddiaların abartılması, bu değerlendirmeyi güçlendirir nitelikte.

Güncellenme Tarihi : 28.6.2024 21:35

İLGİLİ HABERLER