Spor
  • 30.11.2012 14:44

Trabzonspor'dan o diziye sert tepki!..

Kaptan Tolga Zengin ve teknik direktör Şenol Güneş’in, "İşler Güçler" ve "Muhteşem Yüzyıl" ile ilgili yorumları, olumlu ve olumsuz eleştiri aldı.

TARTIŞMA YARATAN DİZİDE NE OLDU?

"İşler Güçler" dizisinde tartışma yaratan sahnede, bir poker oyunu sırasında oyunculardan biri diğerinin kupa ikilisini çalmakla suçluyor ve, "Kupamı çaldın, kupamı çaldın" diyor. Hırsızlıkla suçlanan oyuncu ise masadaki diğer arkadaşlarına dönüp, "Trabzon mu lan bu?" diye soruyor.

TOLGA TEPKİ GÖSTERDİ GÜNEŞ DEVAMINI GETİRDİ

Şanlıurfaspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa röportaj veren Tolga Zengin, "İşler Güçler" dizisiyle ilgili görüşlerini açıkladı. Hayatın espriden ibaret olmadığını vurgulayan Tolga, şöyle dedi:

"Maalesef benim de çok sevdiğim bir dizi var, İşler Güçler. Sürekli izlediğim bir diziydi ama bundan sonra izlemeyeceğim. Çünkü Trabzonspor gibi büyük bir kulübe yapılmayacak bir espri yapıldı. Hayat sadece espriden ibaret değildir. Sonuç olarak biz haklı bir savaş veriyoruz. Biz kupasında değiliz, işin hak hukuk tarafındayız. O kupa geldiğinde herkes sadece kupanın peşinde olmadığımızı görecek. Buradan taraftarlarımıza bir tavsiyem var, bu tarz yaklaşımlara gereken tepkiyi koysunlar. Hiçbir şey yapamayan bundan sonra İşler Güçler'i izlemesin. Ben öyle yapacağım. Demokratik tepkilerini göstersinler."

"HAKSIZLIKLARA KARŞIYIZ"

Tolga, daha sonra da, "Tüm haksızlıklara karşıyız. Adalet sisteminden kaynaklanan bir durum. Birinin ak dediğine, diğeri kara diyor. Bu iş bugün bizim başımıza geldi, yarın başka takımın başına gelir. Tüm Türkiye’nin aynı tepkiyi koyması lazım" ifadelerini kullandı.

GÜNEŞ DE DİZİ YORUMU

Yayıncı kuruluşa Tolga Zengin’in, 'İşler Güçler' dizisiyle ilgili açıklamalarını yorumlayan Şenol Güneş ise, şunları söyledi:

"Sonuçta ne olursa olsun Trabzonspor büyük camia. Başkalarının yanlışları bizim yanlış yapmamızı gerektirmez. Diziyi ben izlemedim ama Tolga sağduyuludur, yapıcıdır. Bizim için önce ülke, sonra biz geliriz. Bize yapılan olumsuzluklara, saldırılara göğüs germeliyiz. İnsanı büyük yapan da bilinen haksız saldırılara rağmen soğukkanlı durup, hoşgörülü olabilmektir. Yoksa siz haksızlık karşısında haksızca birine müdahale ediyorsanız o zaman onunla bir farkınız kalmaz. Trabzonspor ile ilgili bazen bu iş reyting olayı. Para kazanmak için ticaretin endüstriyel hali futbolun güzelliklerini bozdu. Bu sadece futbolda değil her alanda var. Çok özür dileyerek söylüyorum; eroin, kadın satmak çok çirkin gözükür. Ülkemizde o kadar masum görünen kötü işler yapılıyor ki bunun içine futbolu da koyabilirsiniz. Aslında onların düzelmesi gerekiyor."

GÜNEŞ BAŞBAKANIN DİZİ GÖRÜŞÜNE KATILIYOR

Şenol Güneş, ahlak değerlerinin erozyona uğradığı bir dönemden geçtiklerini vurguladı, "Başbakana dizi konusunda katılıyorum. Diziler yapılabilir, serbesttir ama geçmişte bu ülkeye hizmeti olan bulunan insanlara hakaret etme hakkını kimseye vermez. İnsanların ahlak değerleri bozulunca ve kurumlardan yetki alınca maalesef bu sıkıntılar yaşanıyor"  dedi.

İLGİNÇ YORUMLAR YAPILDI

Şenol Güneş ve Tolga’nın bu sözlerine sosyal medyada ve haberin yer aldığı internet sitelerinde ilginç yorumlar yapıldı. Genellikle Tolga’ya hak veren ancak Şenol Güneş’i siyasete girmekle eleştiren yorumlardan bazıları şöyle:

"Şenol Güneş, bırak Muhteşem Yüzyılı da takımı ne hale getirdin ondan bahset. Nasıl becerdiniz de Türkiye’nin önümüzdeki 5 yılına damga vuracak futbolcularını sattınız veya nasıl elinizden kaçırdınız", "Başbakan şampiyonluğu elinden aldı Fener’e verdi. Ne sende ne de başkanda çıt yok", "Takımın hali ortada. Sizden icraat bekliyoruz, dizi yorumu değil", "Muhteşem Yüzyılı bırakın da sıradan takım haline gelen Trabzonspor’a bakın", "Siz ne biçim taraftarsınız. Şenol Güneş, açıklama yapıyor siz ona laf atıyorsunuz", "Olumsuz yorum yapan arkadaşlar, eleştiri hakkınızı kullanıyorsunuz tamam ama aynaya bakın da öyle eleştiri yapın. Trabzonspor’a biz ne veriyoruz?"

TARTIŞMA YARATAN DİZİDE NE OLDU?

İşler Güçler dizisinde tartışma yaratan sahnede, bir poker oyunu sırasında oyunculardan biri diğerini kupa 2’lisini çalmakla suçluyor ve "Kupamı çaldın, kupamı çaldın" diyor. Hırsızlıkla suçlanan oyuncu ise, masadaki diğer arkadaşlarına dönüp, "Trabzon mu lan bu?" diye soruyor.

 

DHA

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 10:49

İLGİLİ HABERLER