Spor
  • 16.7.2009 12:31

TRABZONSPOR'UN YENİ HOCASI İDDİALI KONUŞTU...

TRABZON - Broos, Trabzonspor Dergisi'ndeki yazısında, göreve başlamadan önce de Trabzonspor'u bildiğini, ancak kulübün bünyesine girdikten sonra daha iyi tanıma fırsatı bulduğunu belirtti.
Oldukça profesyonel bir kulüpte çalıştığını ifade eden Broos, ''Gerçekten etkilenmiş durumdayım. Hedefim benden önce görev alan Belçikalı teknik adamların yaptığından daha iyisini yapmak olacak. Ortada 25 yıllık bir şampiyonluk özlemi olduğunun da bilincindeyim. Bunu sonlandırabilmek için elimden gelen gayreti göstereceğim'' dedi.
Bu doğrultuda üzerinde bir baskı hissetmediğini kaydeden Broos, ''Çünkü Anderlecht ve Brugge gibi büyük kulüplerde çalıştım. Oralarda da baskı söz konusuydu. Böyle ortamlara alışığım'' diye konuştu.
En büyük destekçileri olan ''12. adam'' konusunun son derece önemli olduğunu vurgulayan Broos, ''Onlar bizi destekleyecek bizler de onlara layık olmaya çalışacağız. Takım hakkında bilgi edinmiştim, gelmeden tanıdığım oyuncular vardı. Geldikten sonra da kamp süresince daha yakından gözlem fırsatı buldum. Oynayacağımız hazırlık maçlarının ardından performans değerlemesini tam anlamıyla yapabileceğiz''dedi.

İLGİLİ HABERLER