Gündem
  • 29.1.2024 10:47

Trump : Biden sayesinde 3. dünya savaşının eşiğindeyiz

Donald Trump, insansız hava aracı saldırısının ardından İran'a öfkeli bir şekilde "3. Dünya Savaşı'nın eşiğindeyiz" dedi

Donald Trum, Ürdün'de bir insansız hava aracı saldırısında üç ABD askerinin büyük bir gerilimle öldürülmesinin ardından Joe Biden'ı öfkeli bir şekilde eleştirdi.

Kendi TruthSocial internet sitesindeki , Beyaz Saray'ın İran destekli radikal militanlara atfettiği Ürdün'deki saldırının kendisi hala Başkan olsaydı asla gerçekleşmeyeceğini iddia etti. ABD Merkez Komutanlığı bugün cinayetleri doğruladı ve İran destekli milislerin saldırısında 25 kişinin daha yaralandığını söyledi. Başkan Biden yaptığı açıklamada, ABD'nin "tüm sorumlulardan, kendi seçeceğimiz zamanda ve şekilde hesap soracağını" söyledi.

 TruthSocial hesabında öfkeli bir şekilde konuşan Trump, saldırının Biden'ın "zayıflığını" gösterdiğini söyledi.

Şöyle dedi: "Ürdün'deki bir ABD Askeri Tesisine yapılan insansız hava aracı saldırısı, 3 Amerikalı askerin ölümü ve çok daha fazlasının yaralanması, Amerika için korkunç bir güne işaret ediyor. En derin taziyelerimi kaybettiğimiz Cesur Askerlerin Ailelerine gönderiyorum. 
Soruyorum." tüm Amerikalılar yaralılar için dua etmek üzere bana katılsın. ABD'ye yapılan bu küstah saldırı, Joe Biden'ın zayıflığının ve teslimiyetinin bir başka korkunç ve trajik sonucudur….

Üç yıl önce İran zayıftı, kırılmıştı ve tamamen kontrol altındaydı. Maksimum Baskı politikam sayesinde İran Rejimi, terörist vekillerini finanse etmek için ancak iki doları bir araya getirebildi. Sonra Joe Biden geldi ve İran'a milyarlar verdi. 
Rejimin Ortadoğu'da kan ve katliam yaymak için kullandığı dolarlar... 

Ben Başkan olsaydım bu saldırı ASLA gerçekleşmezdi, bir şansı bile olmazdı - Tıpkı İran destekli Hamas'ın İsrail'e saldırısının asla gerçekleşmeyeceği gibi, Ukrayna'da savaş asla olmazdı ve şu anda tüm dünyada barış olurdu, bunun yerine 3. Dünya Savaşı'nın eşiğindeyiz…..

Güncellenme Tarihi : 29.1.2024 10:53

İLGİLİ HABERLER