Gündem
  • 24.10.2020 09:34

Trump ile Biden kapıştı Kristen Welker kazandı

ABD’de seçime 11 gün kala düzenlenen son münazarada Trump daha enerjik bir performans sergilerken, Biden’ın sona doğru yorgun düşmesi dikkat çekti.

FOTOĞRAF: Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden, 22 Ekim 2020'de Nashville, Tenn'deki Belmont Üniversitesi'ndeki Curb Event Center'da Başkan Donald Trump ikinci ve son başkanlık tartışması sırasında notlar alırken maskesini kaldırıyor.

ABD’de 3 Kasım’daki başkanlık seçimleri öncesindeki milyonlarca kararsız seçmenin oylarını etkilemesi beklenen son televizyon tartışmasında Cumhuriyetçi Parti’nin adayı ABD Başkanı Donald Trump ve Demokrat Parti’nin adayı Joe Biden karşı karşıya geldi.

Bir aday konuşurken diğer adayın müdahale etmemesi için mikrofon kapatma kuralı nedeniyle son tartışma ilk münazaraya göre daha sakin ve düzenli bir ortamda gerçekleşti. 29 Eylül’de Cleveland’da yapılan ilk tartışmada Trump’a ‘Palyaço’ ve ‘Putin’in finosu’ diyen Joe Biden, hafta boyunca mitinglere katılmayarak tartışmaya hazırlanmıştı.

TRUMP ENERJİK

Tartışmada sona doğru 77 yaşındaki Biden’ın birkaç kez kekeleyerek ve cümleleri karıştırarak yorgun, kısa süre önce koronavirüsü atlatan 74 yaşındaki Trump’ın ise daha enerjik görüntü verdiği gözlendi. İki adayın da Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti arasında taraf değiştirmesi mümkün ‘kritik eyaletlerdeki’ seçmenlere hitap ettiği gözlendi. Trump’ın seçimi kazanması için Florida ve Pensilvanya eyaletlerinde başarılı olması gerekiyor.

Trump’ın çocukları Ivanka, Tiffany ve Eric Trump tartışmaya maskeleriyle katıldı. Trump ailesi bir önceki münazarada maskelerini çıkarmıştı.

KAZANAN MODERATÖR

Biden düelloda yorgun düştü

NBC’nin Washington muhabiri moderatör Kristen Welker, tartışmanın asıl ‘kazananı’ olarak gösterildi. Tartışma öncesi moderatörü hedef alarak “Welker sahte habercilerin çoğu gibi korkunç ve adaletsiz biri olmuştur” diyen Başkan Donald Trump münazara esnasında Welker’in adil bir yönetim gerçekleştirdiğini söyledi.

 

 

İLGİLİ HABERLER