Spor
  • 30.4.2007 16:46

TUNCAY BENİ ÇOK SİNİRLENDİRDİ

Fenerbahçe-Denizlispor maçında takım arkadaşı Tuncay ile tartışan ve teknik ditrektör Zico'ya "beni çıkart" işareti yapan Mateja Kezman, o anda çok sinirlendiğini ancak devre arasında sorunu hallettiklerini söyledi.

Fenerbahçe'nin Sırp oyuncusu Mateja Kezman, Denizlispor maçında yaşanan olayla ilgili olarak, "Takımın başarısı her zaman önemlidir. Bende bir forvet oyuncusu olarak takımıma gol atarak katkı sağlamak istiyorum. O pozisyonda topla buluşamayınca çok sinirlendim. Tuncay ile aramda bir diyalog geçti ve daha sonra Zico’ya beni çıkar işareti yaptım. Bir an sinirlendim. Bunu kötü anlamda yorumlamak doğru değil. Çünkü ben takıma faydalı olmak istiyorum. Zaten ilk yarının sonunda Tuncay ile aramızdaki bu problemi hallettik ve sahaya çıktık. İkimizde Fenerbahçe için çalışıyoruz. Futbolda bu tip şeyler var " dedi.

"AVANTAJ HALA BİZDE"

Kezman eleştirilen performansı için ise "Ben dünkü maçta görevimi yaptığımı düşünüyorum. Takımıma bir penaltı kazandırdım. Ve Alex golü attı. 2-0 öne geçtik. Ama 2-2 lik skorla ayrıldık. Bu puan kayıpları futbolun içinde var. Sonuç kötü olabilir ama hala 2 puan avantajımız var. " diye konuştu.

"HER ZAMAN YÜZDE YÜZÜMÜ VERMEYE ÇALIŞIYORUM"

Kezman ayrıca kendisinin iyi bir takım oyuncusu olduğunu ifade ederek "Ben takımım için elimden geleni yapıyorum. Çok büyük kulüplerde oynadım. Oralarda da bu hep böyleydi. Hep takım oyununu düşündüm. Fenerbahçe içinde aynı şey geçirli. Sahada yüzde yüzümü vermeye çalışıyorum. Egoist değilim. Kötü veya iyi oyun olabilir ama ben her zaman mücadelemi yapıyorum" ifadelerini kullandı.

"AYRILMAK GİBİ BİR DÜŞÜNCEM YOK"

Sırp futbolcu gelecek sene takımdan ayrılacağı yönündeki haberler hakkında ise "Ben Fenerbahçe’de kalmak istiyorum. Zaten mukavelem var. Buraya artık alıştım. Herkes bana ve aileme yakınlık gösteriyor. Fenerbahçe’den ayrılmak gibi bir düşüncem yok" şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER